Deszczówka może być wykorzystywana na wiele sposobów – do nawadniania roślin, prania czy też mycia samochodów i urządzeń sanitarnych. Nic więc dziwnego, że jej zbieranie wraca do łask. To działanie korzystne nie tylko dla środowiska, ale i domowego (firmowego) budżetu. W Tolen oferujemy szeroki wybór zbiorników, oczyszczalni i innych rozwiązań przeznaczonych do odzysku wody deszczowej. Na co warto się zdecydować?

Wysokiej jakości zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę to bez wątpienia najpopularniejsze rozwiązania przeznaczone do zbierania i odzysku wody deszczowej. Dostępne w naszym sklepie produkty charakteryzują się sporym zróżnicowaniem, dlatego nie będziesz mieć żadnych problemów z ich dostosowaniem do indywidualnych potrzeb. Możesz zdecydować się na:

  • podziemny zbiornik na deszczówkę – jak sama nazwa wskazuje, instaluje się go pod ziemią. To rozwiązanie polecane osobom, dla których liczy się estetyka posesji. Zbiornik jest bowiem niewidoczny,
  • naziemny zbiornik na deszczówkę – montuje się go na gruncie, najczęściej tuż pod rurą spustową rynny dachowej. Nie jest to tak estetyczne rozwiązanie jak zbiornik podziemny, jednak tańsze. Jeśli zależy Ci na jak najniższych kosztach inwestycji, możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Moja Woda”. Zwoleń to niejedyne miasto, gdzie można ubiegać się o wsparcie. Program obejmuje całą Polskę.

Osobną kategorię tworzą dekoracyjne zbiorniki na deszczówkę. Wyróżniają się one atrakcyjnym designem, dzięki któremu stanowią ozdobę posesji. Niezależnie od rodzaju zbiornika powinien on charakteryzować się określonymi parametrami. Ważna jest nie tylko jego pojemność, ale i wytrzymałość. Dlatego przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wyprodukowany.

Oczyszczalnie ekologiczne i biologiczne do domów jednorodzinnych i firm

Zbiorniki na deszczówkę nie są jedynymi rozwiązaniami, które pozwalają zadbać o środowisko naturalne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej Polaków rośnie popularność produktów takich jak oczyszczalnie ekologiczne. W ramach tej kategorii wyróżnić można różne modele – drenażowetunelowe, zarówno  dwukomorowe, jak i trzykomorowe. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb.

Wśród dostępnych rozwiązań dużym uznaniem cieszy się oczyszczalnia biologiczna. Wykorzystuje ona aktywne złoża biologiczne.

Mikroorganizmy rozkładają nieczystości na nieszkodliwe dla przyrody związki mineralne. Niezależnie od rodzaju każda oczyszczalnia przydomowa to świetny wybór, który pozwala zadbać o środowisko naturalne.

Tolen oferujemy zarówno produkty przeznaczone do domów jednorodzinnych, jak i oczyszczalnie dla firm, restauracji i hoteli. Czym modele te różnią się od wariantów przydomowych? Oczyszczalnia przemysłowa ma przede wszystkim większe rozmiary, dzięki czemu jest w stanie uzdatnić większe ilości ścieków.

Inwestycja w przydomową lub przemysłową oczyszczalnię ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala:

  • zadbać o środowisko naturalne,
  • zmniejszyć koszty odprowadzania nieczystości,
  • uzyskać korzyści wizerunkowe (w przypadku firm).

Nic więc dziwnego, że oczyszczalnie (zarówno biologiczne, jak i ekologiczne) cieszą się coraz większą popularnością. Umożliwiają bowiem przeprowadzenie procesu utylizacji ścieków nie tylko w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, ale i prawem. Pozwala to uniknąć dotkliwych kar przewidzianych w przepisach środowiskowych.

Praktyczna i wygodna centrala deszczowa

Jeszcze odmiennym rozwiązaniem jest centrala deszczowa. Znajduje ona zastosowanie wszędzie tam, gdzie woda deszczowa (albo szara) ma być wykorzystywana do mycia, sprzątania, prania czy też spłukiwania toalet. To w pełni zautomatyzowany system, który jest podłączony do sieci wodociągowej. Gdy w zbiorniku zabraknie deszczówki, niezbędna woda jest pobierana właśnie z sieci. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale i wygodne.

Centrala deszczowa składa się m.in. ze zbiornika podręcznego, pomp samozasysających, zaworu trójdrogowego czy też systemu zapobiegającemu stagnacji wody. Dzięki temu działa bez zarzutu i sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i dużych obiektach użyteczności publicznej.

Wytrzymałe zbiorniki na paliwo (zbiorniki na on oraz zbiorniki na olej)

W naszej ofercie znajdziesz również wysokiej jakości zbiorniki na paliwo. Mamy zarówno modele jedno-, jak i dwupłaszczyznowe, a także warianty mobilne i z systemem SMDP. Z powodzeniem więc znajdziesz produkt dostosowany do indywidualnych oczekiwań.

Każdy oferowany zbiornik na paliwo  to trwały i wytrzymały model, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz niszczący wpływ czynników atmosferycznych. Zabezpiecza to przed niekontrolowanymi wyciekami paliwa, które mogłyby nie tylko narazić Cię na straty, ale i skazić środowisko naturalne.

W Tolen oferujemy szeroki wybór wysokiej klasy zbiorników na deszczówkę, oczyszczalni, centrali deszczowych oraz zbiorników na paliwo. Działamy nie tylko na terenie miast takich jak Zwoleń, Warka czy też Skaryszew, lecz obsługujemy klientów z całej Polski.