ZBIORNIKI HYDROFOROWE

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 629,00 zł - 809,00 zł

Dostępność

Dostępność

Zbiorniki hydroforowe służą do magazynowania wody w celach spożywczych lub przemysłowych. Pomagają również regulować ciśnienie, aby umożliwić prawidłowe działanie instalacji wodnych wewnątrz budynku. Zbiorniki hydroforowe są przydatne zwłaszcza w miejscach, w których jest ograniczony dostęp do wody lub występują problemy z ciśnieniem wody. Jakie są rodzaje zbiorników hydroforowych i jaki wybrać?

Aktywne filtry

Zbiorniki hydroforowe przeponowe i ocynkowane – czym się różnią?

Zbiorniki ocynkowane przeważnie mają większą pojemność i mogą być stawiane na zewnątrz. Dzięki ocynkowanej powierzchni są odporne na korozję i czynniki atmosferyczne. Natomiast zbiorniki przeponowe są dostępne zarówno w bardziej kompaktowych, jak i większych rozmiarach i nie powinny być stosowane na zewnątrz bez odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem. Zbiorniki przeponowe mają przeponę, która oddziela wodę od powietrza. Woda gromadzona jest w gumowej membranie, dzięki czemu nie dotyka ścian zbiornika.

Zbiorniki hydroforowe – czym kierować się przy wyborze?

Dostępne są zbiorniki w różnych pojemnościach, np. zbiornik hydroforowy 50l, 80l, 100l, 150l i 200l. Można kupić również gotowe zestawy hydroforowe składające się z pompy, zbiornika, wyłącznika ciśnieniowego i zaworów. Taki zestaw działa w pełni automatycznie i pozwala zasilić budynek czystą, zimną wodą pochodzącą z własnego ujęcia. Przy wyborze zestawu hydroforowego należy zwrócić uwagę na wielkość zbiornika oraz wydajność pompy. Te parametry trzeba dostosować do zużycia wody w danym gospodarstwie domowym. Im większe zużycie, tym większy zbiornik i wydajniejszą pompę należy dobrać.

Zbiorniki hydroforowe znajdą zastosowanie w domach, gospodarstwach rolnych, przedsiębiorstwach i wielu innych miejscach. Szeroki wybór zbiorników pozwala dostosować urządzenie do swoich potrzeb. A dzięki zakupom online szybko i bezpiecznie zamówisz wybrany produkt bez wychodzenia z domu.