Zbiorniki na deszczówkę naziemne

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 14 999,00 zł

Dostępność

Dostępność

Mieszkanie w domu ma wiele zalet. Oprócz tych oczywistych, jak duża powierzchnia czy uprawianie ogrodu, warto również pamiętać o możliwości zbierania i wykorzystywania wody deszczowej. Takie rozwiązanie nie dość, że jest ekologiczne, to na dodatek pozwoli Ci zmniejszyć koszty rachunków. Do gromadzenia deszczówki nieodzowne są zbiorniki naziemne, czyli specjalistyczne pojemniki do magazynowania wody pochodzącej z opadów atmosferycznych. W ofercie sklepu internetowego Tolen.pl znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli tego rodzaju produktów. Sprawdź wszystkie nasze propozycje, a potem wybierz spośród nich tę, która najlepiej sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym.

Aktywne filtry

Czym są zbiorniki naziemne na deszczówkę?

Zbiorniki na deszczówkę są, jak już wyżej wspomnieliśmy, specjalnymi pojemnikami, których głównym zadaniem jest gromadzenie wody, która spada na powierzchnię ziemi w postaci opadów – deszczu, ale również śniegu czy gradu. Systemy te dzielą się na podziemne, czyli montowane pod ziemią, oraz zbiorniki naziemne – te z kolei zwykle instalowane są przy ścianie danego budynku. Pojemniki tego drugiego rodzaju magazynują wodę płynącą rurami. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, najczęściej tworzyw sztucznych – odpornych na uszkodzenia, niekorzystne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV czy substancje chemiczne. Dzięki temu zbiorniki naziemne są trwałe i można korzystać z nich przez wiele lat. Co więcej, tego typu pojemniki – w odróżnieniu od instalacji podziemnych – charakteryzują się o wiele prostszym i tanim montażem.

Do czego służy naziemny zbiornik na deszczówkę?

Zbiorniki naziemne na deszczówkę umieszcza się na odpowiednio przygotowanej powierzchni. W zależności od rodzaju pojemnika, łączy się je z filtrem lub specjalnym zbieraczem wody. Montaż takiego systemu we własnym ogrodzie, pozwoli Ci gromadzić deszczówkę, którą możesz wykorzystać na wiele sposobów. Taka woda przyda Ci się do podlewania kwiatów w ogrodzie i roślin w warzywniku. Ale nie tylko! Deszczówką możesz umyć samochód, chodnik, schody, podjazd czy bramę garażową, spłukać toaletę, zasilić basen lub oczko wodne. Mało tego – nie dość, że nadaje się ona także do prania, to na dodatek w tym przypadku sprawdza się znacznie lepsza niż kranówka – nie ma w sobie magnezu i wapnia, dzięki czemu łatwiej rozpuszczają się w niej środki piorące. Deszczówką warto myć również naczynia, ponieważ nie pozostawia ona na nich mało estetycznych smug, a na ponadto je nabłyszcza. Jak widzisz, naziemny zbiornik na deszczówkę to duża oszczędność – nie tylko wody, ale również chemii domowej. Pamiętaj, że tego rodzaju system przydaje się podczas suszy, kiedy każda kropla wody jest na wagę złota, ale również, gdy intensywnie pada deszcz, ponieważ minimalizuje on ryzyko podtopień oraz zmniejsza ilość powstających przed Twoją posesją kałuż.

Zbiorniki na deszczówkę naziemne i ich rodzaje

Nie tylko lista możliwości wykorzystania wody deszczowej jest imponująca, ale wybór modeli zbiorników naziemnych do jej gromadzenia także. W naszym sklepie internetowym znajdziesz kilkadziesiąt różnorodnych zbiorników naziemnych na deszczówkę, które pomiędzy sobą różnią się między innymi pojemnością. Możesz zdecydować się na kompaktowy rozmiar, na przykład 1100 litrów – który zajmie mało miejsca w Twoim ogrodzie, i na dodatek nie wymaga kosztownego montażu, wybrać średniej wielkości model – lekki oraz gotowy do użycia zaraz po dostawie lub kupić duży pojemnik o pojemności 10 000 litrów – przeznaczony zwłaszcza do dużych gospodarstw domowych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz nie tylko same zbiorniki na deszczówkę naziemne, ale również kompleksowe zestawy, w skład których – w zależności od konkretnego modelu – wchodzi pompa, system poboru wody, wąż elastyczny czy komplet kształtek. Pamiętaj, że dla maksymalnej wydajności zbiornika, kluczowe jest dopasowanie jego pojemności do powierzchni Twojego ogrodu, a także wielkości dachu. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrałeś odpowiedni model, skontaktuj się z nami – bazując na naszym kilkunastoletnim doświadczeniu, pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję.