POMPY DO OLEJU

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 649,00 zł - 2 159,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pompy czy wysysarki do oleju są bardzo przydatnymi urządzeniami. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przepompowanie cieczy. Nadają się do przepompowywania oleju silnikowego, przekładniowego lub hydraulicznego. Sprawdzą się również do tłoczenia lepkich cieczy takich jak olej roślinny. Pompa może być wykorzystywana w przemyśle, rolnictwie i motoryzacji, ale również przez indywidualnych użytkowników. Jak działa i jakie są rodzaje pomp do transportu oleju? Sprawdź naszą ofertę. Zapraszamy!

Aktywne filtry

Budowa i sposób działania pompy do oleju

Pompa do oleju jest wykonana z trwałych materiałów, aby umożliwić pracę w różnych warunkach. Maksymalna temperatura przetłaczanego oleju może wynieść nawet 70 stopni. Pompa ma żeliwną obudowę, a koła zębate zostały wykonane ze stali spiekanej. Dzięki solidnej konstrukcji pompa może działać bezawaryjnie przez długi czas. Zasada działania pompy do oleju jest dość prosta. Energia elektryczna napędza zębatki lub łopatki, które pod wpływem rotacji zasysają olej do korpusu pompy. Następnie olej jest wytłaczany pod ciśnieniem otworem wylotowym. Wysokie ciśnienie zapewnia szybszy przepływ oleju, dzięki czemu pompa jest wydajniejsza.

Rodzaje pomp do oleju – jaką wybrać?

Dostępne są pompy samozasysające różniące się budową, rodzajem zasilania i mocą. Do wyboru są pompy łopatkowe lub zębatkowe, zasilane jednofazowo lub trójfazowo. W ofercie firmy Tolen znajdują się elektryczne pompy do oleju. Charakteryzują się bardzo dużą wydajnością i doskonale sprawdzą się w przypadku przepompowywania olejów w dużej ilości. Pompy przeznaczone są do tłoczenia olejów o różnej lepkości. Aby wybrać odpowiednią pompę, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Trzeba zastanowić się nad wydajnością pompy, czyli jaką ilość oleju pompa jest w stanie przepompować w ciągu jednego cyklu. Ważna jest również moc pompy, aby mogła wygenerować odpowiednie ciśnienie. Dobrze dobrana pompa usprawni pracę i będzie służyła przez długi czas.