POMPY DO ON

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 129,00 zł - 2 159,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pompa pozwala w szybki sposób przepompować paliwo z jednego zbiornika do drugiego. Dostępny jest szeroki zakres pomp o różnej wydajności. Mogą być wykorzystywane w rolnictwie przemyśle, transporcie i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest usprawnienie procesu przepompowywania paliwa. Sprawdź, jakie rodzaje pomp oferujemy i skorzystaj z naszej oferty.

Aktywne filtry

Jak zbudowana jest pompa do ON? Jak działa?

Pompy mogą się różnić mocą i sposobem zasilania, jednak zasada ich działania jest bardzo podobna. Pompa elektryczna wykorzystuje silnik elektryczny do wytworzenia ciśnienia w urządzeniu, które pozwala przetłoczyć olej napędowy z jednego zbiornika do drugiego. Pompy wyposażone są w króćce – ssawny i tłoczny, które pozwalają na połączenie węża ssawnego ze zbiornikami i przetłoczenie cieczy. Urządzenie ma kompaktową i solidną konstrukcję – obudowa została wykonana z żeliwa. Szczelny korpus eliminuje ryzyko przecieków i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów pompa może działać bezawaryjnie przez długi czas.

Pompy do ON – jaką wybrać?

Dostępne są pompy o różnym sposobie zasilania – jednofazowym lub trójfazowym. Wybierając pompę, należy zwrócić uwagę na maksymalną wydajność urządzenia, czyli ile litrów cieczy jest w stanie przepompować urządzenie w określonej jednostce czasu. Jeżeli planujesz często przetłaczać dużą ilość oleju napędowego, wybierz urządzenie o większej mocy. Dodatkowo urządzenie może być wyposażone w zawór przeciążeniowy by-pass, który zabezpiecza pompę przed uszkodzeniem. Taki zawór tworzy obieg zamknięty na przykład w przypadku zagięcia węża dystrybucyjnego. Jednak praca pompy w takim trybie jest dozwolona jedynie przez krótki czas, maksymalnie przez trzy minuty. Pompy mogą zawierać specjalny filtr, który zabezpiecza przed przedostawaniem się większych zanieczyszczeń do środka.