Zbiorniki na deszczówkę podziemne

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 38 439,00 zł

Dostępność

Dostępność

Zbiorniki podziemne na deszczówkę to duża, ale niewątpliwie bardzo opłacalna inwestycja. Taka instalacja pozwala gromadzić wodę z opadów atmosferycznych, którą możesz wykorzystywać nie tylko do podlewania roślin w Twoim ogrodzie, ale również na wiele innych sposobów. Czym właściwie są podziemne zbiorniki na deszczówkę? Jakie są ich rodzaje? Jak spośród dostępnych modeli wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej. Przeczytaj je, a potem sprawdź naszą ofertę produktów z tej kategorii.

Aktywne filtry

Zbiorniki podziemne na deszczówkę – czym są?

Zbiorniki podziemne na deszczówkę to, najprościej mówiąc, systemy ogrodowe, których głównym zadaniem jest magazynowanie wody deszczowej, czyli takiej, która spada na powierzchnię ziemi w postaci opadów – nie tylko deszczu, ale także śniegu, a nawet gradu. Tego rodzaju zbiorniki podziemne mogą być wykonane z różnych materiałów – do ich produkcji najczęściej wykorzystywany jest polietylen, żywice poliestrowe, polipropylen oraz żelbet oraz stal. Użycie takich – bez wątpienia najlepszej jakości – tworzyw, przekłada się na długie i niezawodne funkcjonowanie systemu. Decydując się na montaż zbiornika, masz dwa typy urządzeń do wyboru. Możesz wybrać wariant naziemny, który gromadzi wodę spływającą z dachu rurami i zwykle zainstalowany jest przy ścianie domu lub innego budynku. Druga opcja to oferowane przez nas podziemne zbiorniki na deszczówkę, które – jak sama nazwa wskazuje – są zamontowane pod ziemią. W ich przypadku woda również odprowadzana jest rurami, ale oprócz tego system ten wyposażony jest w dodatkowe elementy – specjalne filtry oraz czujniki – oczyszczające ciecz, dzięki czemu jest ona zdatna do ponownego użycia, na przykład spłukania toalety czy prania.

Do czego służą podziemne zbiorniki na deszczówkę?

Zbiorniki podziemne na deszczówkę, jak już wyżej zaznaczyliśmy, przeznaczone są przede wszystkim do gromadzenia opadów atmosferycznych. Na tym jednak nie kończy się ich rola. Jeśli zainstalujesz tego rodzaju system na Twojej posesji, będziesz mógł również wykorzystywać wodę deszczową. W jaki sposób? Zapewne twoim pierwszym skojarzeniem jest pielęgnacja ogrodu. Słusznie! Podlewanie kwiatów, zraszanie trawnika, nawadnianie posadzonych w Twoim warzywniaku czy sadzie roślin – to oczywiste sposoby zagospodarowania zapasów deszczówki. Taka woda – o czym wie znacznie mniej osób – nadaje się również do innych celów. Spłukiwanie toalet, pranie, mycie podłóg, czyszczenie mebli i sprzętów ogrodowych, mycie podjazdu, kostki czy samochodu – to tylko kilka pomysłów na jej użycie. Oprócz tego pamiętaj, że deszczówką możesz podlewać nie tylko rośliny rosnące przed Twoim domem, ale także te hodowane w jego wnętrzu. Regularnie nawadnianie deszczówką kwiaty, odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem i szybkim wzrostem, a to dzięki temu, że – w przeciwieństwie do wody kranowej – nie zawiera ona chloru ani innych szkodliwych dla flory pierwiastków.

Zbiorniki na deszczówkę podziemne i ich rodzaje

Nie tylko lista możliwości wykorzystania wody deszczowej jest długa – wybór modeli podziemnych zbiorników na deszczówkę także jest imponujący. W naszym sklepie internetowym w tej kategorii znajdziesz kilkadziesiąt różnorodnych produktów. Poszczególne zbiorniki różnią się między sobą na przykład pojemnością. Możesz zdecydować się na jeden z oferowanych przez nas wariantów: 1000, 2000, 2500, 3000, 3500, 4000, 5000, 6000, 7000, 8000 lub 10 000 litrów. Do Twojej dyspozycji są modele podstawowe, w których skład wchodzi tylko zbiornik i instrukcja jego montażu, ale też bardziej rozbudowane, kompletne systemy do gromadzenia wody deszczowej. Te drugie, oprócz zbiornika, zawierają również komplet kształtek i węży, kosz filtracyjny, pompę zatapialną, dekiel z zaworem oraz szybkozłączem na węża ogrodowego, nadbudowę na zbiornik oraz instrukcję eksploatacji urządzenia. Ponadto w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz także urządzenia wyposażone we włazy rewizyjne, które podnoszą bezpieczeństwo korzystania z systemu, a także bardzo praktyczne modele składające się z aż dwóch zbiorników. Niezależnie od tego, na który rodzaj zbiornika podziemnego na deszczówkę się zdecydujesz, dajemy Ci długoletnią gwarancję na nasze produkty – w większości przypadków wynosi ona aż 30 lat!

Zbiorniki podziemne na deszczówkę – jaki model wybrać?

Najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniego zbiornika podziemnego na deszczówkę jest jego wielkość. Tę dobiera się przede wszystkim na podstawie tego, ile wody gromadzi się w rynnach. To z kolei zależy między innymi od powierzchni spływu i rodzaju pokrycia dachowego. Ponadto pod uwagę warto wziąć średnią roczną ilość opadów atmosferycznych. Istotne jest też, jakie jest zapotrzebowanie na deszczówkę w Twoim gospodarstwie domowym. Jeśli mimo tych informacji nie wiesz, który zbiornik będzie najlepszy dla Ciebie, skorzystaj z pomocy naszych pracowników. Zadzwoń do nas pod numer telefonu: 48 537 888 444 lub wyślij maila na adres: biuro@tolen.pl. Możesz też wypełnić formularz kontaktowy lub odwiedzić naszą siedzibę przy ulicy Radomskiej 16 w Makowcu.