Biologiczne oczyszczalnie ścieków ze złożem obrotowym

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 20 788,00 zł - 31 119,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jeśli dom nie posiada podłączenia do sieci kanalizacyjnej, istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na gromadzenie oraz oczyszczanie nieczystości. W naszej ofercie dostępne są między innymi oczyszczalnie drenażowe. Jednym z najnowszych rozwiązań są oczyszczalnie biologiczne ze złożem obrotowym. Taki sposób oczyszczania ścieków jest w pełni bezpieczny, bezawaryjny oraz ekologiczny. Oczyszczanie biologiczne to jeden z najbardziej popularnych sposobów oczyszczania nieczystości.

Aktywne filtry

Na czym polega oczyszczanie ścieków na złożach obrotowych?

Kluczem do sukcesu jest technologia. Oczyszczanie ścieków na złożach biologicznych obrotowych składa się z czterech etapów. Pierwszy polega na zgromadzeniu surowego ścieku w osadniku wstępnym. W nim cięższe nieczystości opadają na dno, a wstępnie oczyszczone ścieki przepływają do strefy ze złożem obrotowym. Kolejno, mikroorganizmy tlenowe pobierają ze ścieków substancje organiczne oraz znad nich tlen. Następnie kubeczki przelewają ścieki do drugiej strefy złóż obrotowych. Oczyszczalnie biologiczne ze złożem obrotowym to w kolejnym etapie kolejne oczyszczanie ścieków na obrotowym złożu biologicznym. Wreszcie, błona biologiczna dzięki grawitacji trafia z powierzchni złoża do osadnika wtórnego. Oczyszczanie biologiczne kończy się odprowadzeniem oczyszczonego ścieku poza oczyszczalnie.

Oczyszczanie biologiczne – jakość i wygoda

Złoże biologiczne to podstawa działania oczyszczalni biologicznej. Dostępne w ofercie oczyszczalnie biologiczne ze złożem obrotowym posiadają złoża obrotowe ze specjalnymi kubkami przelewowymi. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest poradzenie sobie oczyszczalni z nierównomiernym zrzutem ścieków. Oczyszczanie ścieków na złożach biologicznych to rozwiązanie innowacyjne stworzone z myślą o wygodzie użytkowników. Solidny i masywny zbiornik jest odporny na warunki atmosferyczne. Oczyszczanie biologiczne to proces, który można kontrolować dzięki elektronicznemu panelowi kontrolnemu. Jest on wyposażony w wyświetlacz informujący o pracy instalacji. W przypadku wystąpienia problemu użytkownik jest natychmiast informowany o nieprawidłowym działaniu.

Oczyszczalnie biologiczne i złoże biologiczne – zakup i montaż

Na każdym etapie sprzedaży klientom towarzyszą profesjonalni doradcy, którzy pomogą dobrać najodpowiedniejszy sprzęt. Wielkość zbiornika zależy od ilości osób, które zamieszkują dany dom. Maszynownia, która jest wmontowana w zbiornik i gotowa do pracy zaraz po montażu instalacji, jest zamykana na klucz. To ogranicza też dźwięki dochodzące ze środka. Oczyszczalnia ścieków na złożach biologicznych pracuje całkowicie automatycznie bez konieczności dodawania biopreparatów. Właściciel domu podłączonego do tej oczyszczalni musi pamiętać jedynie o opróżnieniu osadnika wstępnego raz na pół roku. Nasi specjaliści montują oczyszczalnie biologiczne ze złożem obrotowym na życzenie klienta w każdym miejscu w Polsce. Montaż możliwy jest we wszystkich warunkach gruntowo-wodnych.