WYSYSARKI DO OLEJU

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2 749,00 zł - 3 299,00 zł

Dostępność

Dostępność

Regularna wymiana oleju silnikowego to ważna czynność, która pozwoli zadbać o lepszą wydajność silnika i zmniejszyć ryzyko awarii. Sam proces wymiany oleju może być trudny i czasochłonny, jeśli robi się to tradycyjną metodą grawitacyjną. Aby zaoszczędzić czas, warto skorzystać z pomocy wysysarki do oleju. Jest to nowoczesne i coraz bardziej popularne urządzenie, które umożliwia szybką i wygodną wymianę zużytego oleju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktywne filtry

Odsysarki do oleju – jak działają?

Wysysarka do oleju jest wyposażona w komplet sond, wskaźnik podciśnienia, wąż ssawny oraz zbiornik na zużyty olej. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić sondę odsysarki w otworze bagnetu, a następnie uruchomić urządzenie. W wyniku ciśnienia wytworzonego przez pracującą wysysarkę środek smarny zostaje usunięty z silnika i trafia do zbiornika.

Pompka do odsysania oleju może być ręczna, pneumatyczna lub elektryczna. Ta ostatnia jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, bo cechuje się dużą szybkością odsysania oleju, a do jej uruchomienia wystarczy gniazdko elektryczne.

Pompka do wysysania oleju – zalety

  • Czystość i troska o środowisko – odsysanie oleju bezpośrednio z bagnetu eliminuje ryzyko zanieczyszczenia otoczenia i powstania trudnych do usunięcia plam. Dodatkowo zebrany do pojemnika olej można łatwo poddać recyklingowi.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – przy tradycyjnej metodzie grawitacyjnej wymiany oleju istnieje ryzyko poparzenia rozgrzanym olejem. Użycie wysysarki do oleju i odsysanie bezpośrednio przez bagnet sprawia, że ten proces jest o wiele bezpieczniejszy.
  • Zaoszczędzony czas – wymiana oleju tradycyjną metodą wymaga przygotowania odpowiednich narzędzi i stanowiska. Należy wejść pod auto, odkręcić osłonę silnika, podstawić pojemnik i czekać, aż olej do niego wycieknie. Przy użyciu odsysarki do oleju wymiana jest znacznie szybsza. Nie musisz nawet mieć podnośnika ani kanału. Ostateczna szybkość przepompowania oleju zależy od wydajności wybranego urządzenia.

Wysysarka do oleju – jaką wybrać?

Pompka do wysysania oleju doskonale sprawdzi się w warsztatach samochodowych i serwisach. Wybierając odsysarkę, należy zastanowić się, jak często będzie wymieniany olej i jak duża liczba samochodów będzie obsługiwana. Warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na zużyty olej. Im będzie większy, tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać. Bardzo ważna jest również wydajność, czyli ile litrów oleju na minutę jest w stanie przepompować wybrane urządzenie. Dodatkowym atutem może być wybór wysysarki na wózku z kółkami, dzięki czemu z łatwością można przetransportować urządzenie w każde miejsce. Dobrze dobrana odsysarka będzie służyła przez długi czas, dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup i wybrać najlepiej dostosowaną do swoich potrzeb.