Osadniki gnilne

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 129,00 zł - 5 399,00 zł

Dostępność

Dostępność

Każdy, kto buduje dom, staje przed problemem oczyszczania ścieków. Niezwykle ważnym elementem w przydomowej oczyszczalni ścieków są osadniki gnilne. Chociaż brzmi to niezbyt przyjemnie, to jest to najważniejszy element, bez którego oczyszczalnia ścieków – obsługująca małe gospodarstwa domowe – nie może funkcjonować. Warto poznać budowę oraz działanie osadnika gnilnego, aby wybrać ten najodpowiedniejszy i najbardziej ekonomiczny dla naszego domu.

Aktywne filtry

Osadnik gnilny – co to takiego?

Osadnik gnilny to po prostu większy lub mniejszy zbiornik gromadzący nieczystości, które są doprowadzane do niego za pomocą specjalnego przewodu. Ważne jest, aby zarówno osadnik gnilny, jak i przewód, były wytrzymałe i szczelne. Dostępne w naszej osadniki gnilne to zbiorniki najwyższej jakości i spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki wysokojakościowemu i trwałemu plastikowi, z którego wykonany jest osadnik gnilny, możliwe jest użytkowanie instalacji przez długie lata. Gwarancja na szczelność wynosi aż 30 lat. Również ważne jest to, że niezależnie od pojemności zbiornika wybrany osadnik gnilny może zostać zamontowany bez konieczności używania ciężkich podnośników.

Procesy gnilne – jak to działa?

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo kupić osadnik gnilny, drenaże z filtrem czy inne produkty, ważne, aby poznać procesy, które mają miejsce podczas ich użytkowania. Podstawowe procesy dla omawianego zbiornika to procesy gnilne. W osadniku gnilnym zachodzą zasadniczo dwa procesy: rozkład mechaniczny oraz rozkład biologiczny. Pierwszy polega na opadaniu cięższych ścieków na dno, a drugi na rozkładaniu przez bakterie beztlenowe substancji obecnych w nieczystościach. Osadniki gnilne mają za zadanie wspomagać procesy gnilne, aby na dalszym etapie oczyszczania ścieków wszystko funkcjonowało prawidłowo. Właśnie dlatego szczelność jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania osadnika gnilnego. Znajdujące się w naszej ofercie osadniki gnilne są odporne na zniekształcenia i promienie słoneczne.

Osadniki gnilne – zakup i montaż

Oferujemy Państwu w naszym sklepie profesjonalne doradztwo i pomoc przy zakupie osadników gnilnych. Aby uniknąć błędów i nieprzewidzianych sytuacji warto powierzyć te sprawy profesjonalistom. Doradzą oni, jaki osadnik gnilny będzie odpowiedni w Państwa warunkach wodno-gruntowych. Nasi konsultanci zapewniają fachową i rzeczową pomoc na każdym etapie sprzedaży oraz montażu urządzenia. Osadniki gnilne są montowane przez fachowców na terenie całej Polski. Jednakże możliwe jest również samodzielne zamontowanie zbiornika bez utraty gwarancji.