POMPY POWIERZCHNIOWE HYDROFORY

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 289,00 zł - 1 209,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pompa powierzchniowa do wody służy do pompowania wody ze studni, zbiornika na deszczówkę, z oczka wodnego lub ze stawu. Jest to rozwiązanie ekologiczne i pozwala oszczędzić pieniądze. Tak pozyskana woda ma szerokie zastosowanie. Może być użyta do nawadniania ogrodu i różnych domowych czynności. Sprawdź naszą ofertę i wybierz odpowiedni model do swoich potrzeb. Zapraszamy!

Aktywne filtry

Czym jest pompa do wody powierzchniowa?

Pompa powierzchniowa hydroforowa pozwala na zaopatrywanie domów, działek rekreacyjnych lub gospodarstw rolnych w czystą, zimną wodę z własnego ujęcia oraz służy do podnoszenia ciśnienia. Urządzenia są samozasysające i nie wymagają pełnego zanurzenia. Pompy mogą pracować ze zbiornikami hydroforowymi, które pozwalają na magazynowanie wody. Dostępne są gotowe zestawy hydroforowe, które składają się z pompy, zbiornika, wyłącznika ciśnieniowego, manometru i węża. Hydrofor jest zbiornikiem, który gromadzi wodę i umożliwia stabilizację ciśnienia w instalacji wodnej, co pozwala obniżyć zużycie energii.

Jakie są rodzaje pomp powierzchniowych?

Hydrofory różnią się wielkością i parametrami technicznymi, dzięki czemu można dopasować urządzenie odpowiednio do swoich potrzeb. Do wyboru są pompy w małym rozmiarze, idealne do stosowania na działkach rekreacyjnych lub do podlewania domowego ogrodu, a także modele o większej wydajności i z większym zbiornikiem. Urządzenia są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a ich silniki mają zabezpieczenie termiczne. Pompa do wody powierzchniowa może zasysać wodę z maksymalnej głębokości ośmiu metrów. Urządzenia najczęściej służą do pompowania czystej wody, ale dostępna jest również pompa powierzchniowa do wody brudnej. Taka pompa jest wyposażona w specjalne wirniki i noże, które zapobiegają zatykaniu kanału przepływowego i rozdrabniają zanieczyszczenia.

Pompa powierzchniowa do wody – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając zestaw hydroforowy, zastanów się nad odpowiednią pojemnością zbiornika. Powinna być dobrana zgodnie z zapotrzebowaniem na wodę w danym obiekcie. Dostępne są zbiorniki ocynkowane lub przeponowe. Te drugie wyposażone są w specjalną membranę, w której gromadzona jest woda. Długość przewodu zasilającego zazwyczaj wynosi od jednego do dwóch metrów. Mogą się różnić liczbą wirników, które są odpowiedzialne za pompowanie wody do wnętrza zbiornika. Więcej wirników przekłada się na płynniejszą pracę urządzenia. Określ, na jaką wysokość może być podnoszona woda bez spadku ciśnienia. Nie zapomnij o takich parametrach jak moc silnika i maksymalna wydajność urządzenia, czyli jaka ilość cieczy może zostać przepompowana w określonym czasie. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonana jest pompa. Trwała konstrukcja sprawi, że pompa powierzchniowa do wody brudnej będzie służyła bezawaryjnie przez długi czas.