WĘŻE I ZWIJAKI

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 239,00 zł - 4 199,00 zł

Dostępność

Dostępność

Przechowywanie i dystrybucja paliwa wymagają nie tylko odpowiedniego zbiornika, ale także innych dodatkowych elementów. Wśród akcesoriów do zbiorników magazynujących paliwo dostępne są węże paliwowe i zwijaki. Automatyczne zwijaki do węży dystrybucyjnych ułatwiają codzienną pracę. Pozwalają zaoszczędzić czas i w łatwy sposób nawinąć wąż do paliwa. Sprawdź, w jaki sposób wybrać odpowiednie urządzenie.

Aktywne filtry

Węże do paliwa – charakterystyka

Wąż paliwowy służy do przesyłania paliwa z dystrybutora do zbiornika w pojeździe. Przewody występują w różnych długościach i mogą mieć różną średnicę. Wąż olejowy jest wykonany z syntetycznej gumy charakteryzującej się wytrzymałością na ścieranie i działanie warunków atmosferycznych. Jest także odporny na niskie i wysokie temperatury. Elastyczna konstrukcja przewodu ułatwia montaż i sprawia, że tankowanie jest szybkie i wygodne. Wąż paliwowy znajduje zastosowanie w układach dystrybucyjnych i zbiornikach magazynujących paliwo.

Zwijaki automatyczne – charakterystyka

Zwijaki automatyczne są przeznaczone do szybkiego nawijania i przechowywania węża dystrybucyjnego. Dzięki nim można zadbać o porządek oraz zniwelować zagięcia i uszkodzenie węża. Urządzenia mogą mieć ruchome ramię, które umożliwia zamontowanie zwijaka w dowolnej pozycji, na przykład na ścianie lub suficie. Dostępne są również gotowe zestawy zwijaków automatycznych z nawiniętym już wężem dystrybucyjnym. Takie zestawy występują z kilkoma wariantami średnicy i długości węża. Zwijaki na węże do paliwa są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na korozję.

Węże i zwijaki – czym kierować się przy wyborze?

Węże paliwowe i zwijaki znajdują zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, warsztatach samochodowych i na stacjach paliw. Wybierając przewód dystrybucyjny, sprawdź, do jakiego rodzaju cieczy jest przeznaczony. Zastanów się, jaka ma być średnica węża i jaką potrzebujesz długość. Jeśli posiadasz już wąż do paliwa, rozważ zakup automatycznej zwijarki. Urządzenie jest bardzo wygodne i usprawnia pracę. Dzięki niemu nie będziesz musiał ręcznie nawijać przewodu, tylko szybko zrobisz to automatycznie za pomocą zwijaka. Przy wyborze zwijaków należy wziąć pod uwagę średnicę i długość przewodu dystrybucyjnego.