STUDNIE WODOMIERZOWE

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 749 zł - 1 750 zł

Dostępność

Dostępność

Studnie wodomierzowe stosuje się w przypadku braku możliwości zainstalowania wodomierza w budynku. Sprawdzą się w domach jednorodzinnych lub na działkach rekreacyjnych. Znajdujący się w studzience wodomierz pozwala łatwo dokonać odczytu ilości zużytej wody. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktywne filtry

Studnie wodomierzowe – jak są zbudowane?

Studnia wodomierzowa ma za zadanie zabezpieczyć wodomierz przed uszkodzeniami i działaniem czynników atmosferycznych. Studzienki wykonane są z tworzyw sztucznych, mają podobną konstrukcję, ale mogą się różnić wymiarami i głębokością, a także obecnością lub brakiem dna. Wybiera się je w zależności od poziomu wód gruntowych na obszarze, na którym ma być zamontowana studnia. Studnie z dnem muszą być zabezpieczone przed napływem wody do wnętrza.

Przy wyborze zastanów się nad odpowiednią średnicą i głębokością studni. Zwrócić uwagę na właz. Powinien być solidny i odporny na uszkodzenia. Studzienka powinna być szczelna i zabezpieczona przed przemarzaniem – w tym celu stosuje się ocieplenie z poliuretanu.