ZBIORNIKI DEKORACYJNE

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 299,00 zł - 1 919,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pojemniki dekoracyjne to popularne elementy aranżacji ogrodu – najczęściej umieszcza się w nich kwiaty, przyrządy do pracy w warzywniaku czy dziecięce zabawki. Okazuje się jednak, że mogą pełnić również inną rolę. Ozdobne zbiorniki na deszczówkę, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, nie tylko pozwolą Ci gromadzić wodę opadową, którą możesz wykorzystać na wiele sposobów – na przykład do podlewania roślin – ale również, dzięki temu, że ładnie się prezentują, uatrakcyjniają Twoją posesję. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować.

Aktywne filtry

Czym są ozdobne zbiorniki na deszczówkę?

Ozdobny zbiornik na deszczówkę pełni taką samą rolę jak klasyczny pojemnik na opady, czyli gromadzi wodę deszczową, która spływa rurami z dachów domów jednorodzinnych. Jednak – w odróżnieniu od tradycyjnych zbiorników – ze względu na swój wygląd oraz konstrukcję, stanowi również atrakcyjny element dekoracyjny posesji. Może mieć różne formy, a jedną z popularniejszych jest beczka na deszczówkę z rynny, która wyglądem nawiązuje do drewnianej baryłki. Takie pojemniki dekoracyjne wykonane są z tworzyw sztucznych, a najczęściej do ich produkcji używa się polietylenu, który jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Dzięki temu tego typu zbiornik na deszczówkę ozdobny jest trwały, działa bezawaryjnie i może magazynować wodę przez wiele lat.

Jak wykorzystać ozdobny zbiornik na deszczówkę?

Zbiorniki na deszczówkę ozdobne, jak już wyżej wspomnieliśmy, przeznaczone są przede wszystkim do gromadzenia wody pochodzącej z opadów atmosferycznych, czyli nie tylko deszczu – jak się powszechnie uważa – ale również śniegu, a także gradu. Takie systemy ogrodowe są nieodzowne w czasie suszy, kiedy każda kropla wody jest na wagę złota. Jak się jednak okazuje, przydają się również podczas gwałtownych opadów deszczu, ponieważ minimalizują ryzyko podtopień oraz zmniejszają ilość powstających kałuży. Nagromadzoną w takim systemie wodę, możesz wykorzystać na wiele sposobów: do zraszania trawnika, podlewania roślin, mycia samochodu, tarasu czy podjazdu. Co więcej, beczka na deszczówkę z rynny może być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Najlepszym tego potwierdzeniem są dostępne w naszym sklepie internetowym modele, które łączą ze sobą funkcjonalność i atrakcyjny wygląd.

Zbiorniki na deszczówkę ozdobne – najważniejsze zalety produktów dostępnych w sklepie internetowym Tolen.pl

  • Są bardzo trwałe.

A to za sprawą wspomnianego już polietylenu – materiału, który jest odporny na uszkodzenia, korozję i szkodliwe działanie substancji chemicznych.

  • Atrakcyjnie wyglądają.

Ozdobne pojemniki na deszczówkę, które kupisz w naszym sklepie internetowym, to bardzo udane połączenie funkcjonalności z estetycznym wyglądem.

  • Są wygodne w użytkowaniu.

Poręczny kranik, który dołączony jest do ozdobnego zbiornika, znacznie podnosi komfort korzystania z systemu. Na funkcjonalność naszych pojemników wpływają także ich kompaktowe rozmiary.