POMPY DO BENZYNY

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 799,00 zł - 2 039,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pompy do benzyny to bardzo przydatne urządzenia, które zapewniają wygodę i oszczędność czasu. Sprawdzą się w warsztatach samochodowych, w gospodarstwie i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie przetłoczenie benzyny. Jeśli planujesz często przepompowywać benzynę, zakup pompy będzie bardzo dobrym wyborem. Sprawdź, na czym polega jej działanie i jaką pompę wybrać.

Aktywne filtry

Jak działa pompa do benzyny?

Pompy do benzyny pozwalają przepompowywać płyn z jednego zbiornika do drugiego. Przydadzą się w przypadku opróżniania zbiornika pojazdu lub innych dużych pojemników. Najszybciej poradzi sobie z tym procesem pompa elektryczna. Wykonana z żeliwa konstrukcja takiej pompy jest solidna i szczelna, co eliminuje ryzyko wycieku cieczy i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Sposób działania pompy elektrycznej jest bardzo prosty. Urządzenie wyposażone jest w dwa króćce – wlotowy i wylotowy, które umożliwiają przyłączenie węży do pojemników z cieczą. Silnik elektryczny napędza pompę i powoduje wytworzenie ciśnienia. Dzięki ruchom wirnika benzyna jest zasysana przez króciec wlotowy i przepompowywana przez węże z jednego pojemnika do drugiego.

Pompa do benzyny – jaką wybrać?

W zależności od sposobu zasilania pompy można podzielić na ręczne i elektryczne. Te drugie są wykorzystywane najczęściej, ponieważ są zdecydowanie szybsze i wygodniejsze w użyciu. Przy wyborze pompy należy zwrócić uwagę na moc silnika i wydajność urządzenia, czyli ile litrów cieczy jest w stanie przetłoczyć urządzenie w określonej jednostce czasu. Dzięki dużej wydajności przepompowanie benzyny przebiegnie szybko i sprawnie.

Pompy firmy Tolen przeznaczone są do przepompowywania paliw łatwopalnych oraz innych cieczy o podobnych właściwościach. Są przystosowane do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Dzięki żeliwnej konstrukcji urządzenie jest bardzo wytrzymałe i może służyć przez długi czas.