POMPY DO WODY

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

 • 289,00 zł - 5 760,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pompy do wody to urządzenia służące do przepompowywania wody z jednego miejsca do drugiego. Są łatwe w obsłudze i mogą pomóc w zapewnieniu dostępu do wody w wielu sytuacjach. Tak pozyskana woda może posłużyć do podlewania ogrodu domowego, mycia auta czy narzędzi ogrodniczych lub do innych prac domowych. Niektóre rodzaje pomp są przystosowane do pracy w trudniejszych warunkach. Mogą odsysać wodę z zalanych piwnic czy przepompowywać zanieczyszczoną wodę z szamba. W naszym sklepie znajdziesz m.in. pompy do wody czystej i pompy do wody deszczowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Aktywne filtry

Pompy do wody – zastosowanie

Pompy w zależności od modelu mogą być wykorzystywane do pompowania różnych rodzajów cieczy.

 • Pompy do wody czystej – jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia wykorzystywane do pompowania czystej wody. Mogą być stosowane w gospodarstwach domowych, na działkach rekreacyjnych, w przemyśle i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przetłoczenie czystej wody.
 • Pompy do wody brudnej – te urządzenia są wyposażone w dodatkowe elementy, które umożliwiają pracę z zanieczyszczeniami w postaci piasku, substancji chemicznych lub osadów, które mogą znajdować się w brudnej wodzie. Zazwyczaj wyposażone są w filtry zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń do środka. Takie pompy charakteryzują się mocnym i trwałym silnikiem, aby mogły poradzić sobie z przetłaczaniem brudnej wody.
 • Pompy do wody deszczowej – mogą służyć do pompowania wody ze zbiornika na deszczówkę do podłączonego kranu, pistoletu zraszającego lub węża ogrodowego. Woda deszczowa może zawierać drobne zanieczyszczenia w postaci piasku. Taka woda z powodzeniem posłuży do podlewania roślin i trawnika.

Pompa do wody – rodzaje

W naszym sklepie dostępny jest duży wybór urządzeń przeznaczonych do pompowania wody, co pozwoli dopasować produkt do indywidualnych potrzeb.

 • Zatapialne pompy do wody brudnej i ścieków – służą do odprowadzania brudnej wody i ścieków ze zbiorników, studni lub rzek.
 • Pompy głębinowe – pozwalają na pompowanie wody z dużej głębokości na przykład ze studni głębinowej lub zbiorników wolnostojących.
 • Pompy obiegowe – przeznaczone są do przepompowywania cieczy w obiegu. Są stosowane w wodociągach, instalacjach nawadniania lub przemysłowych instalacjach chłodniczych.
 • Pompy do toalet – umożliwiają przepompowywanie wody i ścieków w miejscach, w których urządzenia sanitarne są poza pionem kanalizacyjnym lub poniżej odpływu ścieków z budynku.

Niektóre pompy oprócz swojego podstawowego zadania, jakim jest pompowanie wody, mogą mieć dodatkowe funkcje. Takim przykładem jest pompa hydroforowa, która może wchodzić w skład gotowego zestawu hydroforowego. Pozwala ona na gromadzenie wody w zbiorniku, ale również wyrównuje ciśnienie w instalacji wodnej. Takie urządzenie jest przydatne zwłaszcza w miejscach, w których występują problemy z ciśnieniem wody. Pompy do wody są urządzeniami o różnych zastosowaniach i przydadzą się w wielu sytuacjach.

Pompa do wody – parametry

Pompy różnią się zastosowaniem i parametrami technicznymi. Kupując pompę, trzeba określić, jakie ma być jej przeznaczenie, z jakim rodzajem cieczy będzie musiała sobie poradzić. Wybierając pompę do wody, należy zapoznać się z takimi parametrami jak:

 • wydajność – czyli ilość wody, jaką pompa jest w stanie przepompować w określonej jednostce czasu; pompa o dużej wydajności pozwala na szybkie przetłaczanie dużej ilości wody;
 • ciśnienie – pompa musi być w stanie utrzymać odpowiedni poziom ciśnienia, aby umożliwić swobodny przepływ wody;
 • głębokość zbiornika – przy wyborze należy się zastanowić, na jaką wysokość ma być podnoszona woda. Niektóre pompy są przystosowane do pracy na ograniczonej głębokości.

Oprócz tych parametrów warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonana jest pompa. Trwała, odporna na korozję konstrukcja pozwoli na sprawne działanie pompy przez wiele lat.

Pompa do wody – czy warto?

Oczywiście, że tak! Pompy do wody są bardzo skuteczne w działaniu, a do tego bezpieczne i proste w obsłudze. Są bardzo wydajne, pozwalają szybko przetłoczyć duże ilości wody. Mogą pomóc w odsysaniu wody z zalanych terenów czy opróżnianiu basenów. W połączeniu z własnym zbiornikiem na deszczówkę pompa do wody będzie ekologicznym rozwiązaniem, a pozyskiwanie wody z własnego zbiornika pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Przepompowana w ten sposób woda przyda się w różnych pracach domowych. Może służyć np. do podlewania trawnika i roślin wokół posesji. Nowoczesne pompy są trwałe i niezawodne. Dobrze dobrane urządzenie będzie służyło przez długi czas.