DMUCHAWY MEMBRANOWE

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 1 000,00 zł

Dostępność

Dostępność

Dostępne w naszej ofercie dmuchawy membranowe od znanych i cenionych producentów to urządzenia, które mogą być używane zarówno do napowietrzania ścieków w oczyszczalniach przydomowych, jak i przy napowietrzaniu oczek wodnych, stawów rybnych, ale także wanien i basenów z hydromasażem czy łóżek powietrznych. Szeroki wybór wysokiej jakości dmuchaw o różnorodnych parametrach sprawia, że w naszym sklepie każdy znajdzie produkt idealny dla siebie.

Aktywne filtry

Efektywne i ciche dmuchawy membranowe

Dmuchawy membranowe, które oferujemy w sklepie TOLEN, cechuje przede wszystkim kompaktowa budowa i cicha praca. Dzięki temu mogą być stosowane nawet w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Co więcej, są to także urządzenia bardzo ekonomiczne — pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności przy niskim zużyciu energii elektrycznej. Podawane powietrze jest pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, ponieważ do prawidłowego działania dmuchawy nie jest wymagane smarowanie. Wszystko dzięki temu, że nasze dmuchawy membranowe zostały skonstruowane w taki sposób, że ich części ruchome nie są poddawane tarciu. Są to także sprzęty łatwe w obsłudze, a mnogość możliwych zastosowań pozwala wykorzystać je w naprawdę wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu, ale także na potrzeby gospodarstw domowych.

Jak wybrać dmuchawę membranową?

Ze względu na szeroki wybór modeli i parametrów dmuchaw oferowanych przez nasz sklep internetowy, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu urządzenie na swoje potrzeby. Przede wszystkim należy określić zastosowanie dmuchawy. Jeśli ma ona być wykorzystywana do napowietrzania ścieków w oczyszczalniach przydomowych, pod uwagę należy wziąć między innymi:

  • wielkość komory napowietrzania (ilość użytkowników, pojemność);
  • technologię wykonania oczyszczalni;
  • średnice rurek i wielkość dyfuzorów;
  • wysokość podnoszenia ścieków czy wody pościekowej.

Generalizując, przy niewielkich oczyszczalniach przydomowych zazwyczaj wystarczające okazują się dmuchawy membranowe o wydajności 60 litrów na minutę. Natomiast przy większej ilości użytkowników (np. powyżej 4-5) dobrym wyborem będzie dmuchawa o wydajności 80 litrów na minutę. W przypadku napowietrzania oczek wodnych czy innych niewielkich zbiorników oraz akwenów ważnym czynnikiem będzie między innymi głębokość zanurzenia urządzenia.

Dmuchawy membranowe i zestawy naprawcze

W sklepie TOLEN oferujemy nie tylko wysokiej jakości dmuchawy membranowe od sprawdzonych producentów, ale także zestawy serwisowe, pozwalające na szybką naprawę i przedłużenie żywotności urządzenia. Zawierają one między innymi filtry, które należy wymieniać co około 3 miesiące, aby zapewnić dmuchawie prawidłowe działanie. Same membrany należy wymieniać przynajmniej raz na 2 lata. Zachęcamy także do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu internetowego.