TUNELE ROZSĄCZAJĄCE

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 47,00 zł - 2 599,00 zł

Dostępność

Dostępność

Posesje, na których nie ma możliwości doprowadzenia kanalizacji, lub których właściciele muszą się z tym z pewnych względów wstrzymać, muszą znaleźć inny sposób na oczyszczanie produkowanych ścieków. Jednym z najczęściej wybieranych wówczas rozwiązań jest oczyszczalnia biologiczna lub szambo drenażowe z osadnikiem gnilnym. W obu przypadkach jednak do rozsądzania odprowadzanych ścieków doskonale nadają się tunele rozsączające. Dostępne w naszej ofercie tunele marki Graf oraz Aquabin to produkty wysokiej jakości, łatwe w montażu i zapewniające wysoką skuteczność działania.

Aktywne filtry

Czym jest tunel rozsączający?

Tunel rozsączający, jak sama nazwa wskazuje, to komora bez dna w kształcie tunelu wykonana zazwyczaj z PEHD (polietylenu wysokiej gęstości). Istotną cechą każdego takiego tunelu są jego ażurowe, czyli dość drobno podziurkowane ścianki boczne. To właśnie przez nie oczyszczone wstępnie ścieki są rozsączane dalej do gruntu. Tunele rozsączające mogą być jednak używane nie tylko jako element przydomowej oczyszczalni ścieków. Często używa się ich także do rozsączania wody deszczowej z utwardzonych powierzchni terenu, takich jak ulice, drogi czy parkingi. Tunel rozsączający umożliwia zatem zarówno świadome i ekologiczne gospodarowanie wodą deszczową, ale także rozsączanie wody ściekowej spływającej z przydomowej oczyszczalni ścieków.

Lekkie i wytrzymałe — modułowe tunele rozsączające

Ogromną zaletą tuneli rozsączających jest ich modułowy charakter. Poszczególne tunele mogą być ze sobą łączone w całe ciągi, a dla łatwiejszego transportu można je nawet układać jeden na drugim. Z łatwością da się dostosować je do lokalnych warunków, a instalacja modułów nie wymaga wiele czasu, doświadczenia ani użycia ciężkiego sprzętu. Choć tunele rozsączające same w sobie są lekkie, wykazują się wysoką wytrzymałością na obciążenie, także ruchem kołowym, a nawet ciężarowym. Dzięki temu możliwości zagospodarowania terenu nad ułożonymi tunelami są naprawdę ogromne.

Jak montować tunele rozsączające?

Dzięki temu, że pojedynczy tunel rozsączający waży zaledwie kilkanaście kilogramów, układanie ich nie stanowi większej trudności. Jednak jeszcze przed przystąpieniem do układania tuneli należy zadbać o wykonanie odpowiednio głębokiego wykopu oraz prawidłowe wypoziomowanie jego dna. Na tak przygotowanym gruncie następnie umieszcza się żwir odpowiedniej granulacji, która powinna być dostosowana do przepuszczalności gruntu. Również ilość oraz rodzaj tuneli rozsączających powinny zostać zaprojektowane pod kątem przepuszczalności gruntu, poziomu wód gruntowych, powierzchni terenu czy ilości użytkowników na posesji.

Tunele rozsączające można ze sobą łączyć w całe systemy. Ciągi tuneli mogą być ustawione równolegle w jednej warstwie, a w celu zwiększenia objętości dwa tunele można także połączyć ze sobą spodami, tworząc nowy, bardziej pojemny kształt. W celu dodatkowej ochrony tunele rozsączające obkłada się geowłókniną, a na koniec cały wykop zakopuje równomiernie ziemią. Warto także pamiętać, że każda nitka w systemie tunelowym musi być z obu stron zamknięta panelem, a więc do każdej nitki należy oprócz samych tuneli zaopatrzyć się także w komplet dwóch dekli zamykających.

Sprzedaż i profesjonalny montaż tuneli rozsączających

W ofercie sklepu internetowego TOLEN znalazły się nie tylko solidne i wytrzymałe tunele rozsączające o różnych pojemnościach od sprawdzonych producentów, ale także potrzebne do nich akcesoria, a nawet usługa profesjonalnego montażu. Wykonujemy także montaże przydomowych oczyszczalni i innych produktów z naszej oferty na terenie całego kraju nawet w jeden dzień. Znajdziesz u nas też funkcjonalne zbiorniki na deszczówkę czy paliwo, a także piach i sól. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszej firmy.