Zbiorniki na Ad Blue

Zbiorniki służą do magazynowania płynu AdBlue, który składa się z mocznika i wody demineralizowanej. Roztwór jest używany w pojazdach z silnikiem wysokoprężnym w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu. Taki płyn ze względu na właściwości korozyjne musi być odpowiednio przechowywany. W tym celu przydadzą się zbiorniki do magazynowania AdBlue. Znajdą one zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, firmach transportowych, a także przedsiębiorstwach budowlanych. Jakie rodzaje zbiorników oferujemy? Sprawdź!

Aktywne filtry

Zbiorniki na AdBlue – dwupłaszczowe

Dwupłaszczowe zbiorniki AdBlue to duże, mocne i trwałe zbiorniki wyposażone w dwa płaszcze. Pierwszy służy do magazynowania AdBlue, a drugi jest wypełniony środkiem izolacyjnym, zapobiegającym utracie ciepła przez zbiornik AdBlue. Zbiorniki dwupłaszczowe zapewniają również bezpieczeństwo w przypadku wycieku przechowywanego płynu. Jeśli wycieknie z jednej komory, to nie przedostanie się do środowiska, tylko zgromadzi się w przestrzeni pomiędzy jednym a drugim płaszczem. Tego rodzaju AdBlue zbiorniki dostępne są w różnych pojemnościach. Wersja podstawowa wyposażona jest w pompę zatapialną i pistolet automatyczny. Najbardziej rozbudowany AdBlue zbiornik zawiera dodatkowo licznik, grzałkę chroniącą układ podawczy wraz z izolacją termiczną i taśmą grzewczą, wskaźnik poziomu cieczy oraz pistolet automatyczny.

Zbiorniki AdBlue – jednopłaszczowe

Zbiorniki do AdBlue jednopłaszczowe mają jedną powłokę ochronną. W porównaniu do zbiorników dwupłaszczowych nie zapewniają tak dużej ochrony przed przedostaniem się zgromadzonego płynu na zewnątrz zbiornika. Dostępne są zbiorniki o różnych pojemnościach i z różnym wyposażeniem. Wersja podstawowa zawiera pompę zatapialną i pistolet manualny. Wersja profesjonalna zawiera dodatkowo licznik i pistolet automatyczny zamiast manualnego.

Zbiorniki do AdBlue – mobilne

Mobilne zbiorniki AdBlue są wyposażone w wygodne uchwyty i kółka ułatwiające transportowanie cieczy. Specjalna konstrukcja AdBlue zbiornika zapobiega falowaniu cieczy i gwarantuje bezpieczny transport. Dostępne są w wariantach o różnej pojemności. Podstawowa wersja jest wyposażona między innymi w pompę, wąż ssawny i pistolet automatyczny. Profesjonalny AdBlue zbiornik zawiera dodatkowo licznik, szekle transportowe i siłownik pneumatyczny do podnoszenia klapy. Dostępne są także kombi mobilne zbiorniki na AdBlue przeznaczone do jednoczesnego transportu AdBlue i oleju napędowego. Zbiorniki występują w czterech pojemnościach, a każdy zestaw zawiera dwa zbiorniki, dwie pompy, licznik, dwa pistolety i węże dystrybucyjne.

Zbiorniki na AdBlue – czym kierować się przy wyborze?

Zbiorniki występują w różnych pojemnościach, dzięki czemu łatwo dopasujesz zbiornik AdBlue do indywidualnych potrzeb. Jeżeli planujesz postawić zbiornik na zewnątrz, to warto rozważyć zakup zbiornika dwupłaszczowego, który ma izolację termiczną. Zbiorniki mobilne będą idealne do przewożenia i tankowania płynu AdBlue w dowolnym miejscu. Zastanów się, czy potrzebujesz dodatkowych udogodnień, takich jak licznik lub automatyczny pistolet, które przeważnie nie są dostępne w wersjach podstawowych.

Zbiornik AdBlue – zalety

  • Umożliwiają bezpieczne przechowywanie płynu AdBlue bez ryzyka wycieku.
  • Mobilne zbiorniki do AdBlue dzięki swojej konstrukcji i uchwytom są łatwe w transporcie.
  • Korzystanie z dużego zbiornika pozwala na zakup płynu AdBlue w ilościach hurtowych, co przełoży się na niższą cenę.
  • Są bardzo dobrą alternatywą dla kanistrów i beczek. Korzystanie ze zbiornika zdystrybutorem jest o wiele wygodniejsze.
  • Zbiorniki wykonane są z trwałych materiałów odpornych na korozję, uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV, a także na działanie niskich i wysokich temperatur.
  • Szeroki wybór modeli i pojemności umożliwia dopasowanie zbiornika do indywidualnych potrzeb. Dostępne są warianty podstawowe i rozbudowane, wyposażone w dodatkowe elementy.