OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW EKOLOGICZNE

Niejednokrotnie przy budowie domu jednym z największych problemów jest odprowadzanie nieczystości. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków to doskonała i nowoczesna alternatywa dla miejskiej sieci kanalizacyjnej lub po prostu zwykłego szamba. Niewątpliwym plusem jest to, że innowacyjna oczyszczalnia ekologiczna działa podobnie jak duża miejska sieć kanalizacyjna, ale na mniejszą, bo prywatną skalę. Ekologiczne oczyszczalnie to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i dbających o środowisko.

Aktywne filtry

Oczyszczalnie ekologiczne – jak to działa?

Dzięki dostępnym w naszej ofercie oczyszczalniom można zapomnieć o systematycznych wywożeniu nieczystości z szamba. Ekologiczne oczyszczalnie to bezpieczny i nowoczesny sposób usuwania zanieczyszczeń ze ścieków. Wykorzystywane są do tego naturalne procesy biochemiczne. Oczyszczalnia ekologiczna zmniejsza ilość między innymi związków azotu, fosforu czy też zanieczyszczeń organicznych. Dla gruntów dobrze lub bardzo dobrze przepuszczalnych z powodzeniem wystarczy oczyszczalnia ekologiczna jednokomorowa. W przypadku innych gruntów sprawdzą się ekologiczne oczyszczalnie ścieków dwu lub trzykomorowe, ponieważ aż trzy komory zwiększają dwukrotnie skuteczność wyeliminowania osadów mechanicznych z nieczystości.

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków – jak zamontować?

Oczyszczalnie ekologiczne posiadają aż do 30 lat gwarancji na szczelność. Ekologiczne oczyszczalnie wykonane są z wysokogatunkowego plastiku, który jest trwały i odporny na zniekształcenia. Nie istnieje ryzyko nieszczelności zbiornika. Zestaw drenażowy – który posiadają ekologiczne oczyszczalnie ścieków – wykonany jest z wytrzymałych rur PVC. Nacięcia wykonywane są przed wysyłką do klienta. Aby zadbać o estetyczny wygląd konstrukcji, elementy końcowe drenażu wraz z wywiekami są wykonane w kolorze zielonym. Dzięki temu ekologiczne oczyszczalnie ścieków idealnie komponują się z zieloną barwą ogrodu. Nie bez znaczenia jest również to, że końcowe elementy drenażu są odporne na promienie słoneczne, dlatego też nie tracą wytrzymałości.

Ekologiczne oczyszczalnie – dla kogo?

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla właścicieli domów jednorodzinnych, małych biznesów (na przykład dla niewielkich domów a agroturystyce) oraz działek prywatnych. Szczególnie popularnymi modelami są oczyszczalnie ekologiczne dla domów, w których mieszka od dwóch do czterech osób. Tam, gdzie nie jest możliwe podłączenie do sieci kanalizacyjnej oraz chce się uniknąć budowy szamba, oczyszczalnie ekologiczne sprawdzają się idealnie. Nie bez znaczenia jest fakt, że możliwy jest montaż zbiornika w terenie przejezdnym. Konstrukcja wytrzymuje nacisk nawet 30 ton, dzięki specjalnym i innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby oczyszczalnia ekologiczna znajdowała się w najbardziej dogodnym miejscu.

Oczyszczalnia ekologiczna – jaki montaż?

Przed zakupem zachęcamy do skorzystania z konsultacji z naszymi fachowcami. Jest to spora oszczędność czasu. Nie muszą się Państwo przecież znać na działaniu oczyszczalni ekologicznych, szamba tunelowego lub oczyszczalni dwukomorowych. Nasi profesjonalni doradcy towarzyszą klientom od chwili wybrania najodpowiedniejszego modelu aż do chwili, gdy oczyszczalnia ekologiczna jest już gotowa do użytku w domu lub na działce. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego urządzenia, które sprawdzi się w danych warunkach wodno-gruntowych. Nasi specjaliści montują oczyszczalnie ekologiczne na terenie całego kraju. Część z urządzeń nadaje się do samodzielnego montażu bez konieczności pomocy ze strony producenta oraz bez utraty gwarancji.