CENTRALE DESZCZOWE

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 4 999,00 zł - 6 399,00 zł

Dostępność

Dostępność

Centrale deszczowe to systemy zaprojektowane do zbierania i magazynowania wody deszczowej. Pozyskana woda deszczowa może służyć następnie do podlewania roślin, spłukiwania toalet, mycia różnych powierzchni, a nawet prania. Obecnie takie systemy zyskują na popularności na całym świecie jako zrównoważone i opłacalne rozwiązanie pozwalające oszczędzać zasoby wody.

Aktywne filtry

Centrale deszczowe – jak są zbudowane?

To systemy zbudowane z kilku elementów wykonanych z trwałych i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. W ich konstrukcji można wyróżnić:

  • system rur doprowadzających – zbiera wodę deszczową np. z dachu budynku lub innych powierzchni i doprowadza ją do zbiornika;
  • filtry – służą do oczyszczania wody zanieczyszczonej liśćmi, piaskiem i innymi cząstkami;
  • pojemnik na wodę – to miejsce, w którym gromadzona jest woda deszczowa – może to być beczka, zbiornik plastikowy lub betonowy; pojemnik powinien być wyposażony w system odprowadzania nadmiaru wody, aby zapobiec jego przepełnieniu;
  • system pompowania – służy do pobierania wody z pojemnika i dostarczania jej do miejsca, gdzie jest potrzebna, na przykład do ogrodu czy toalety; system pompowania jest zasilany zwykle z sieci energetycznej lub energią słoneczną.

Centrala deszczowa – jakie ma zalety?

Centrala deszczowa pozwala na wykorzystanie wody deszczowej do wielu zastosowań, dzięki czemu można zmniejszyć zużycie wody z sieci wodociągowej. To z kolei przekłada się na korzyści ekonomiczne, czyli zmniejszenie rachunków za wodę i ścieki. Ponadto dzięki wykorzystaniu wody deszczowej można ograniczyć ryzyko powodzi oraz zmniejszyć zanieczyszczenie wód powierzchniowych. Centrale deszczowe pozwalają magazynować wodę, co gwarantuje je dostępność także w okresach suszy. Systemy zbierania wody są łatwe do zainstalowania i nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Można je zamontować w domu lub na działce, a także w większych obiektach, jak hotele i pensjonaty.