Oczyszczalnie drenażowe

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 5 999,00 zł

Dostępność

Dostępność

Wielką popularnością cieszą się oczyszczalnie drenażowe. Jest to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich osób posiadających domki jednorodzinne lub inwestujących w pola namiotowe i domki campingowe. Innymi słowy, oczyszczalnie drenażowe przydomowe to nowoczesna technologia w służbie człowieka. Należy dosłownie zapomnieć o oczyszczaniu ścieków, ponieważ instalacja działa całkowicie samodzielnie i bezawaryjnie. Aby ułatwić sobie wybór, warto zapoznać się ze sposobem działania oczyszczalni.

Aktywne filtry

Oczyszczalnie drenażowe – co to jest?

Nieczystości z gospodarstwa domowego spływają najpierw do specjalnego zbiornika, czyli do osadnika gnilnego (w naszym sklepie dostępne są różne modele). W nim zachodzą dwa procesy: mechaniczny i biologiczny. Pierwszy polega na naturalnym oddzieleniu cięższych ścieków od lżejszych. Drugi to rozkładanie przez bakterie beztlenowe substancji obecnych w nieczystościach. Oczyszczalnie drenażowe nazwę zawdzięczają drenażowi rozsączającemu, przez który przepływają oczyszczone w osadniku gnilnym ścieki. Na powierzchni ziemi tworzy się specjalna powłoka biologiczna, w której mikroorganizmy rozkładają zanieczyszczenia, aby mogły być rozkładane w wodzie. Oczyszczalnie drenażowe przydomowe działają tak, aby na samym końcu oczyszczona woda w bezpieczny sposób mogła być odprowadzona do gruntu.

Oczyszczalnie drenażowe przydomowe – różne rodzaje

Naturalne procesy występujące w przyrodzie to zatem podstawa działania dla instalacji, jakimi są oczyszczalnie drenażowe przydomowe. W naszej ofercie występują oczyszczalnie drenażowe przeznaczone dla gospodarstw o różnej wielkości i zróżnicowanych warunkach wodno-gruntowych. To między innymi od ilości mieszkańców zależy wybór oczyszczalni jedno, dwu lub trzykomorowej. Oczyszczalnie drenażowe przydomowe to instalacje niezwykle trwałe i odporne między innymi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zestaw drenażowy wykonany jest z wytrzymałych rur PVC. Oczyszczalnie drenażowe zostały tak zaprojektowane, aby były niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. Z tego względu końcowe elementy drenażu z wywiewkami są w kolorze zielonym, aby komponowały się z ogrodem.

Jak wybrać i zamontować oczyszczalnie drenażowe?

Nasi profesjonalni doradcy towarzyszą klientom na każdym etapie wyboru, zakupu oraz montażu wybranego urządzenia. Wybór odpowiedniego urządzenia uwarunkowany jest wieloma czynnikami na przykład ilością mieszkańców danego domu. Oczyszczalnie drenażowe przydomowe – niezależnie od modelu to jednak zawsze wybór jakości, bezpieczeństwa i troski o środowisko. Możliwy jest montaż oczyszczalni na terenach przejezdnych ze względu na wytrzymałość konstrukcji na nacisk aż do 30 ton. Nie trzeba zatem poszukiwać innego skomplikowanego miejsca na oczyszczalnię, gdy w pobliżu jest podjazd dla samochodów. Nasi specjaliści montują oczyszczalnie drenażowe na życzenie klienta w każdym miejscu w Polsce. Wystarczy wcześniejsze umówienie się. Montaż możliwy jest we wszystkich warunkach gruntowo-wodnych.