ZBIORNIKI NA BENZYNĘ

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 569,00 zł - 4 599,00 zł

Dostępność

Dostępność

Zbiorniki na benzynę służą do dystrybucji i magazynowania paliwa. Sprawdzą się w firmach transportowych, budowlanych, gospodarstwach rolnych czy w warsztatach samochodowych. Zapewniają stały dostęp do paliwa w dowolnym miejscu i łatwe tankowanie pojazdów, maszyn i innych urządzeń. Jakie są rodzaje zbiorników na benzynę i czym kierować się przy wyborze? Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego!

Aktywne filtry

Zbiorniki na benzynę – rodzaje

Zbiornik na benzynę ułatwia magazynowanie benzyny i pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz czas przeznaczony na tankowanie. Dostępne są dwa rodzaje zbiorników:

  • Mobilne – lekka konstrukcja i kółka umożliwiają wygodny transport benzyny w dowolne miejsce. Takie zbiorniki paliwa pozwalają na tankowanie maszyn w miejscu ich użytkowania, bez konieczności jeżdżenia na stację benzynową. Mogą być dodatkowo wyposażone w szekle transportowe, które ułatwiają podnoszenie i przemieszczanie zbiorników. Zbiorniki wykonane są z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.
  • Stacjonarne – umożliwiają bezpieczne magazynowanie i zapewniają stały dostęp do benzyny w miejscu, w którym jest potrzebna. Do wyboru są modele o różnych pojemnościach, dzięki czemu można przechowywać mniejsze lub większe ilości benzyny, w zależności od potrzeb. Zbiorniki są solidne i charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Szczelna konstrukcja eliminuje ryzyko wycieku i zanieczyszczenia środowiska.

Zbiorniki na benzynę – jak wybrać?

Dostępny jest duży wybór rodzajów zbiorników, co ułatwia dostosowanie produktu do własnych potrzeb. Decydując się na zakup zbiornika, zastanów się, czy potrzebujesz przewozić benzynę w różne miejsca. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się mobilne zbiorniki na paliwo. Zbiorniki stacjonarne będą idealne, jeśli chcesz zapewnić dostęp do paliwa w stałym miejscu. Bardzo ważną rzeczą jest wybór odpowiedniej pojemności zbiornika, dzięki czemu nie będzie trzeba go często uzupełniać. Zbiornik na benzynę może być wyposażony także w różne, dodatkowe akcesoria ułatwiające dystrybucję. Należą do nich: pompa, przewód dystrybucyjny, pistolet manualny lub automatyczny oraz licznik przepływu benzyny. Dostępne są także gotowe zestawy dystrybucyjne do benzyny z licznikiem i pistoletem. Solidne i trwałe materiały użyte do wykonania zbiorników gwarantują długie i niezawodne działanie.