Zbiorniki na paliwo

Posiadanie własnego zbiornika na paliwo daje mnóstwo korzyści. Zbiorniki paliwowe zapewniają bezpieczeństwo magazynowania paliwa i stały dostęp do niego. Umożliwiają wygodne i szybkie tankowanie. Zbiorniki na paliwo przydadzą się każdemu, kto korzysta z pojazdów, maszyn i urządzeń wymagających stałego uzupełniania oleju napędowego lub benzyny. Będą świetnym udogodnieniem w gospodarstwach rolnych i firmach transportowych lub budowlanych. Korzystanie z własnego zbiornika do oleju napędowego pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Sprawdź, jakie są dostępne rodzaje zbiorników paliwowych i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Aktywne filtry

Zbiorniki na paliwo – jakie są do wyboru?

Zbiorniki mogą służyć do magazynowania oleju napędowego, opałowego lub benzyny. Zbiorniki na paliwo dostępne są w dwóch rodzajach:

  • stacjonarne – pozwalają na bezpieczne magazynowanie paliwa w miejscu, w którym jest potrzebne; dostępne są zbiorniki na paliwa o dużej pojemności, dzięki czemu można w nich magazynować większe ilości oleju napędowego lub benzyny;
  • mobilne – charakteryzują się lekką konstrukcją i wyposażone są w kółka umożliwiające wygodny transport w dowolne miejsce. Aby ułatwić podnoszenie i przemieszczanie, mogą być dodatkowo wyposażone w szekle transportowe.

Do wyboru są zbiorniki jednopłaszczowe i dwupłaszczowe. Zbiornik na paliwo wykonany jest z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, co gwarantuje doskonałą eksploatację i długie użytkowanie. Dostępne są zbiorniki do oleju napędowego z kontrolą dostępu, co pozwala monitorować ilości wydawanego paliwa. Zbiorniki występują w wariantach podstawowych i bardziej rozbudowanych, zawierających dodatkowe udogodnienia.

Zbiorniki na paliwo – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zbiornik na paliwo, zastanów się, jaki rodzaj paliwa planujesz w nim magazynować. Dostępne są zbiorniki na olej opałowy, olej napędowy lub benzynę. Ważna jest także pojemność. Do wyboru są zbiorniku w kilkunastu pojemnościach. Jeżeli będziesz zużywać duże ilości oleju napędowego, to wybierz większą pojemność zbiornika na paliwo. Dobrze dobrana pojemność zbiornika sprawi, że nie będzie trzeba szybko go ponownie uzupełniać. Zwróć uwagę na wydajność pompy. Im większa, tym szybciej zatankujesz dużą ilość paliwa. Zbiornik dwupłaszczowy ma konstrukcję zapewniającą większą ochronę przed wyciekiem paliwa i zanieczyszczeniem środowiska. Zbiornik na paliwo mobilny będzie idealnym rozwiązaniem dla osób wykonujących pracę w terenie. Pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dojazd do stacji paliw. Dostępne są różne warianty wyposażenia zbiorników. Wśród opcjonalnych akcesoriów znajdują się: zwijaki automatyczne, przedłużenie przewodu dystrybucyjnego, pompa o większej wydajności lub oświetlenie LED z czujnikiem ruchu.

Zbiorniki na paliwo – zalety

Korzystając ze zbiorników na paliwo, zaoszczędzisz czas oraz pieniądze. Dzięki kupowaniu paliwa w większych ilościach, bezpośrednio od producenta można uzyskać korzystne ceny pozwalające obniżyć rachunki za paliwo. Zbiornik na paliwo sprawdzi się do tankowania pojazdów, maszyn rolniczych i innych urządzeń. Szeroki wybór pojemności zbiorników i dodatkowego wyposażenia pozwoli dostosować produkt do indywidualnego zapotrzebowania. Zbiorniki są łatwe w montażu i obsłudze, zapewniają szybki i wygodny sposób tankowania.

Zbiorniki na paliwo – co jeszcze warto wiedzieć?

Zbiorniki są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa. Mają wszelkie wymagane pozwolenia i atesty. Wysokiej jakości materiały użyte do wykonania zbiorników na paliwo gwarantują doskonałą eksploatację i długą żywotność. Szczelna i trwała konstrukcja zbiorników oferuje bezpieczny sposób magazynowania oleju napędowego lub benzyny. Zbiorniki są odporne na działanie czynników atmosferycznych i na uszkodzenia mechaniczne.