Odstąpienie od umowy

Drogi Kliencie,

Jeśli dokonałeś zakupu w naszym sklepie internetowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami masz prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny. Z prawa do odstąpienia od umowy może skorzystać każdy konsument, wysyłając do nas stosowne oświadczenie. Czas na odstąpienie od umowy jest u nas wydłużony z ustawowych 14 dni na 30 dni kalendarzowych.

W rozumieniu art. 22[1] Kodeksu cywilnego:

Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach wymienionych w art. 38 pkt 1-13 ustawy o prawach konsumenta, tj. w szczególności w przypadku umowy:

·       w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;

·       w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

·       w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

·       w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

·       w której przedmiotem są świadczenia o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

JAK ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE?

Możesz to zrobić wysyłając oświadczenie:

·       drogą pocztową na adres:

                  Tolen Elżbieta Borkowska

                  Makowiec, ul. Radomska 16

                  26-640 Skaryszew

·       mailem na adres: biuro@tolen.pl

ZWROT ŚRODKÓW

W przypadku odstąpienia od umowy, zwrócimy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności maksymalnie w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas zwracanego towaru.

ZWROT TOWARU

Zwracany towar należy odesłać na adres: Tolen Elżbieta Borkowska, Makowiec, ul. Radomska 16, 26-640 Skaryszew, maksymalnie w ciągu 30 dni od dnia poinformowania nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeśli odeślesz towar przed upływem 30 dni. W związku z odstąpieniem od umowy, cały koszt odesłania towaru ponosi kupujący. W przypadku towarów, które ze względu na swój charakter, gabaryt lub wagę nie mogą zostać odesłane pocztą lub kurierem, zostaną odebrane przez firmę TOLEN. Koszt odbioru pokrywa kupujący, w zależności od gabarytu: 200,00zł, 350,00zł lub 500,00zł.

Szczegóły, w tym termin odbioru, ustalane są indywidualnie, prosimy w tym celu o kontakt telefoniczny lub mailowy.