Pistolety nalewowe automatyczne do oleju ON

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 99,00 zł - 529,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pistolety do paliwa to niezbędny element układu dystrybucyjnego. W połączeniu z wężem paliwowym i pompą umożliwiają szybkie i wygodne tankowanie pojazdów, maszyn lub urządzeń. Sprawdzą się nie tylko na stacjach paliw, ale także w rolnictwie, przedsiębiorstwach budowlanych i firmach transportowych. Sprawdź naszą ofertę i wybierz odpowiedni pistolet do tankowania paliwa.

Aktywne filtry

Pistolety – charakterystyka

Pistolety do paliwa służą do tankowania samochodów osobowych oraz maszyn i urządzeń. Na rynku dostępne są pistolety ręczne i automatyczne. Te drugie są bezpieczniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Automatyczny pistolet wyłącza przepływ paliwa w momencie całkowitego napełnienia zbiornika, upadku lub niewłaściwego trzymania pistoletu. Zapobiega to wyciekowi i zanieczyszczeniu środowiska. Urządzenie wykonane jest z trwałych materiałów i ma ergonomiczny uchwyt. Wylewka zrobiona jest ze stali odpornej na korozję i działanie chemiczne paliwa.

Pistolety – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając pistolet do tankowania paliwa, zwróć uwagę na rozmiar posiadanego węża paliwowego oraz na rodzaj tłoczonej cieczy. Ważna jest także wydajność pompy w dystrybutorze. Mocniejsza pompa może przetłoczyć większą ilość paliwa, więc będzie potrzebny pistolet o większej przepustowości. Pistolety o wysokiej przepustowości będą szczególnie przydatne w miejscach dużej eksploatacji dystrybutora. Pistolet ma złącze gwintowane, dzięki czemu można w łatwy sposób połączyć go z wężem dystrybucyjnym. Urządzenia różnią się również średnicą wylewki. Pistolet do paliwa z licznikiem umożliwia precyzyjne dozowanie tankowanego paliwa. Warto pamiętać o uchwycie na pistolet, aby wygodnie i bezpiecznie przechowywać urządzenie w okresie między tankowaniem.

Zalety pistoletów do paliwa

  • Łatwość użytkowania – są proste w obsłudze i pozwalają na szybkie i skuteczne tankowanie pojazdu.
  • Bezpieczeństwo – pistolety automatyczne mają zabezpieczenie przed przypadkowym rozlaniem paliwa.
  • Oszczędność czasu – dzięki wysokiej przepustowości zapewniają szybkie i wygodne tankowanie.
  • Precyzyjne tankowanie – w połączeniu z licznikiem cyfrowym umożliwiają precyzyjne dozowanie paliwa.
  • Wytrzymałość – są wykonane z trwałych materiałów i mogą działać bezawaryjnie przez wiele lat.
  • Bezproblemowy montaż – złącze gwintowane umożliwia łatwe połączenie z wężem paliwowym.