Liczniki do oleju napędowego, paliwa

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 589,00 zł - 1 499,00 zł

Dostępność

Dostępność

Istnieje szeroki wybór akcesoriów ułatwiających magazynowanie paliwa w zbiornikach i monitorowanie przesyłanego paliwa z układu dystrybucyjnego. Wśród nich można znaleźć liczniki. Te urządzenia służą do pomiaru przepływu oleju napędowego, benzyny i innych olejów o różnej lepkości. Wykorzystywane są głównie na stacjach paliw i w innych punktach dystrybucji. Liczniki paliwa są ważnym elementem wyposażenia układu dystrybucyjnego i pozwalają zachować kontrolę nad wydawanym paliwem. Jakie są rodzaje liczników i czym kierować się przy wyborze? Sprawdź naszą ofertę!

Aktywne filtry

Liczniki przepływu paliwa – jak działają?

Zasada dokonywania pomiarów w licznikach elektronicznych jest oparta na owalnych kołach zębatych lub owalnych wirnikach, które zapewniają dużą dokładność pomiaru przetłaczanej cieczy. Pomiar zachodzi w momencie przepływania przez licznik płynu, który napędza koła lub wirniki. Każdy ich obrót odmierza dokładną objętość cieczy, która przepływa przez urządzenie. Liczniki przepływu paliwa mogą być montowane na końcu węża paliwowego, tuż przed pistoletem do tankowania lub w szafie dystrybucyjnej. Urządzenia są wyposażone w filtr siatkowy, którego zadaniem jest ochrona wnętrza licznika przed zanieczyszczeniami mogącymi znajdować się w przepływającym paliwie. Korzystanie z licznika jest bardzo proste. Wystarczy przed dokonaniem tankowania użyć przycisku lub pokrętła licznika w celu zresetowania pomiaru.

Liczniki oleju napędowego, paliwa – rodzaje

Licznik do paliwa służy do pomiaru ilości przesyłanego paliwa z układu dystrybucyjnego do zbiornika pojazdu lub urządzenia.

Rodzaje liczników

  • Elektroniczne – liczniki z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem LCD pozwalają na bardzo precyzyjny odczyt mierzonego paliwa. Monitorują aktualny przepływ paliwa i mogą też pokazywać informacje o kilku ostatnich tankowaniach. Cyfrowy licznik oleju napędowego zasilany jest bateriami, które można łatwo wymienić.
  • Mechaniczne – mają dwa liczniki oraz pokrętło do zerowania. Charakteryzują się szerokim zakresem pomiaru. Liczniki do paliwa mechaniczne pokazują informację o aktualnym tankowaniu oraz ilość przetłoczonej cieczy od pierwszego uruchomienia. Do ich używania nie są potrzebne baterie. Możliwa jest samodzielna kalibracja urządzenia.

Dostępny jest również licznik pulsacyjny, do którego można podłączyć osobny wyświetlacz

Liczniki do oleju napędowego, paliwa – jak wybrać?

Przy wyborze licznika oleju napędowego należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim trzeba określić rodzaj odmierzanego płynu i wydajność pompy zastosowanej w instalacji do dystrybucji paliwa. Mocniejsza pompa wymaga zastosowania licznika o większej przepustowości. Cyfrowe liczniki paliwa charakteryzują się większą dokładnością pomiaru niż liczniki mechaniczne. Dodatkową zaletą liczników cyfrowych jest możliwość sprawdzenia kilku ostatnich tankowań. Korpus liczników jest wykonany z aluminium, dzięki czemu jest odporny na wysokie ciśnienie. Urządzenia mogą mieć obrotowy, podświetlany wyświetlacz i można je zamontować poziomo lub pionowo. Korpus licznika jest wyposażony w calowy gwint, który umożliwia szybki i łatwy montaż, a także zapewnia trwałe połączenie i bezpieczeństwo użytkowania instalacji.

Licznik oleju napędowego – zakupy online

W sklepie internetowym firmy Tolen dostępne są różne modele liczników paliwa, co pozwoli na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Odpowiednio dobrany produkt ułatwia kontrolowanie ilości tankowanego paliwa. Liczniki do paliwa mają niewielkie rozmiary, a ich instalacja jest bardzo prosta. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i charakteryzują się bardzo dobrą dokładnością i niezawodnym działaniem. Zakupy w sklepie online pozwolą szybko i bezpiecznie zamówić wybrany produkt bez wychodzenia z domu.