Zbiorniki na deszczówkę


Kod: CPH

CENTRALA DESZCZOWA AUTOMAT PROFESSIONAL Z HYDROFOREM

Centrala Deszczowa Professional z Hydroforem 100L

6 399,00 zł 5202.44zł netto
5202.44zł netto
zadzwoń i zamów
4.9 317 opinii
Łukasz B.
5 miesięcy temu
Z pełną odpowiedzialnością polecam firmę Tolen. Firma solidna i profesjonalna. Na każdym poziomie od szefa, handlowca czy serwisanta czy montażystę można liczyć na rzetelna informacje czy podpowiedź. Teren montażu był ciezki i z małą ilością miejsca ale montaż udał się na 6+ nawet Panowie uważali na drzewka. Firmę wybrałem z polecenia i polecam wszystkim 👍
Adrian Gogacz
tydzień temu
Tym razem Tolen był u mnie wykonawcą instalacji do zbierania deszczówki i podobnie jak ostatnio: wszystko jasne, przedstawiona oferta, ekipa do montażu przyjechała w umówionym terminie bez żadnych opóźnień. Tyle ile było w ofercie tyle zapłaciłem. Wszystko przypilnowane, posprzątane, zagrabione, nie ma się do czego przyczepić. Polecam!
Dawid Turek
2 tygodnie temu
Serdecznie polecam firmę Tolen. A doradca klienta Pan Mateusz R. Pracownik 10/10. Szybki czas realizacji bo od zamówienia 1.5 tyg później produkt na miejscu. Tak że dziękuję pracownika jak i dostawca i serdecznie polecam.
Małgorzata Szmit
tydzień temu
W 100% polecam firmę Tolen do montażu przydomowej oczyszczalni ścieków i zbiornika na deszczówkę. U mnie montaż wykonany naprawdę bardzo szybko i solidnie, wszystko zostało wykonane zgodnie z ustaleniami i w uzgodnionym terminie. Wszystkich zainteresowanych, którzy szukają oczyszczalni i zbiornika na deszczówkę zachęcam żeby zapoznali się z ich ofertą.
Grzegorz Koszelnik
2 tygodnie temu
Świetna współpraca! Ze wszystkich ekip na budowie z firmą Tolen współpracowało mi się najlepiej. Bardzo dobra obsługa klienta, terminowi i profesjonalni montarzyści, formalności załatwiają za mnie - z czystym sumieniem POLECAM!
Katarzyna Jaworska
tydzień temu
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, dostałam dużą pomoc w ogarnięciu całej papierologii i procedury w związku ze swoją inwestycją, która jest dość specyficzna. Jestem bardzo zadowolna z obsługi w biurze firmy Tolen oraz za sprawne ogarnięcie mojej trudniej sprawy. Szczególne podziękowania dla p. Jarka. Polecam każdemu kto jeszcze nie może się zdecydować.
Weronika Kutera
2 tygodnie temu
Z całego serca polecam firmę TOLEN, znalazłam się z podbramkowej sytuacji. Pomoc dostałam tego samego dnia. Zarówno Pan z biura (przesympatyczny i pomocny) jak i Pan serwisant (bardzo kompetentny, uprzejmy i znający się na swojej pracy) wykazali się ogromnym profesjonalizmem i empatią!!! Panowie, czapka z głowy :-) POLECAM i będę polecać każdemu, kto będzie potrzebował Waszej pomocy, bo wiem że ją z całą pewnością otrzyma,. Dziękuję jeszcze raz:-)
Justyna Drabik
6 miesięcy temu
Super Szef i pracownicy doskonali. Praca ciężka.Panowie punktualni i rzetelni. Dzięki firmie Tolen zamontowana została przydomowa oczyszczalnia. Dziekuję za współpracę .
6 399,00 zł 5202.44zł netto
5202.44zł netto

Korzystaj z deszczówki przez cały rok!
Nie tylko w ogrodzie, ale również w domu.

Centrala Deszczowa Professional z Hydroforem 100L

Zalety:

 • Centrala deszczowa Professional to urządzenie służące do wykorzystania wody deszczowej w celu zaopatrzenia w wodę urządzeń takich jak pralki, spłuczki toaletowe czy systemy nawadniania ogrodu.
 • Konfigurując Centralę AUTOMAT PROFESSIONAL staraliśmy się uzyskać jak największą wydajność, trwałość i niezawodność. W tym celu zastosowaliśmy pompę o większej wydajności HP 1500 INOX i zwiększyliśmy dwukrotnie pojemność naczynia buforowego by zabezpieczyć pompę przed suchoobiegiem.
 • Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w hydrofor, zwiększa to kulturę pracy, pompa włącza się rzadziej ale na dłużej. Zwiększa to żywotność pompy i niweluje skoki ciśnienia w instalacji zabezpieczając przed uszkodzeniem urządzeń, które są do niej podłączone.
 • Dzięki tym parametrom centrala AUTOMAT PROFESSIONAL może obsłużyć dwa domki bądź automatyczną instalację nawadniającą ogród
 • Centrala deszczowa pozwoli ci zaoszczędzić ok. 50 % wody pitnej zużywanej w domu co daje oszczędność ok 124m3 na rok dla 5 osobowej rodziny.
 • Wykorzystując wodę deszczową nie płacisz za ścieki i wodę,
 • Miękka woda deszczowa może być przeznaczona do wielu celów (mycia samochodu czy podłóg, spłukiwania toalet, prania, w umywalkach technicznych),
 • Przyczyniasz się do ochrony środowiska

ZASADA DZIAŁANIA CENTRALI DESZCZOWEJ

 • Centrala deszczowa AUTOMAT PROFESSIONAL, jest kompletnym urządzeniem przeznaczonym do zastosowania w układach zagospodarowania wody deszczowej
 • Woda pobierana jest ze zbiornika wody deszczowej poprzez pompę i tłoczona jest w instalację wody deszczowej. W momencie braku wody deszczowej centrala automatycznie przełącza się na wodę z wodociągu która jest pobierana ze zbiornika buforowego.
 • Dzięki tym dwóm niezależnym źródłom wody, istnieje możliwość utrzymywania układu odzyskiwania wody w stanie pełnej funkcjonalności nawet w razie wystąpienia niedoboru wody deszczowej.
 • Centrale dzięki zastosowaniu przerwy powietrznej stanowią najbezpieczniejszą i jedyną higieniczną formę połączenia ze sobą instalacji wody deszczowej z wodą pitną.

schemat.png

Schemat podłączenia (na przykładzie centrali automat professional):

 1. Sterownik pompy hydroforowej
 2. Zawór trójdrogowy (dzielący) z siłownikiem
 3. Pompa hydroforowa
 4. Skrzynka sterowania auto/wodociąg
 5. Luk rewizyjny
 6. Zbiornik buforowy wodociągu
 7. Dopływ wody wodociągowej
 8. Dopływ wody deszczowej
 9. Przelew awaryjny do kanalizacji
 10. Wyjście tłoczne do instalacji
 11. Wąż antywibracyjny hydroforu
 12. Hydrofor
 13. Zawór pływakowy - napełniający
 14. Zawór zwrotny pompy hydroforowej

a2.jpg

ZESTAW ZAWIERA

1. Centrala deszczowa z pompą HP 1500 INOX o wydajności 110l/min

2. Hydrofor IBO 100L

3. Książka montażu i eksploatacji

4. Deklaracja zgodności

Zalety użytkowania centrali deszczowej

Centrala deszczowa to inwestycja, która przynosi liczne zalety, szczególnie w kontekście ekonomii i ekologii. Korzystanie z wody deszczowej gwarantuje dużą oszczędność, która w skali roku może sięgać nawet 50% od zużywanej pitnej wody, co dla pięcioosobowej rodziny oznacza mniej więcej 124m3 mniej zużytej wody rocznie. To oczywiście bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem domu oraz zwiększa efektywność zarządzania domowymi finansami. Wykorzystanie centrali deszczowej nie tylko pozwala oszczędzać pieniądze, ale również przyczynia się do ochrony środowiska. Redukcja zużycia wody pitnej znacząco wpływa na ograniczenie zużycia cennych zasobów naturalnych, co jest szczególnie ważne w kontekście dzisiejszych problemów z dostępem do czystej wody. Ponadto, korzystanie z wody deszczowej zmniejsza ilość odprowadzanych ścieków, redukując tym samym emisję szkodliwych substancji do środowiska. Wszystko to sprawia, że wybór centrali deszczowej to decyzja, która ma duże znaczenie zarówno dla budżetu domowego, jak i dla stanu środowiska naturalnego.

Działanie centrali deszczowej z hydroforem

Rozważając różne metody oszczędzania wody, warto zwrócić uwagę na centralę deszczową Automat Professional. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu wody deszczowej gromadzonej w specjalnym zbiorniku. Odpowiednio zaprojektowany hydrofor w pompie umożliwia efektywne gospodarowanie tą cenną surowcem. Unikalność centralki Automat Professional polega jednak na innowacyjnym systemie automatycznego przełączania, który gwarantuje ciągłość dostaw wody, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. W momencie gdy zasoby wody deszczowej dobiegają końca, centrala w mgnieniu oka przełącza się na źródło alternatywne - wodę z sieci. To niezawodne i inteligentne rozwiązanie zapewnia całkowitą niezależność od sieci wodociągowej, a także pozwala na maksymalne wykorzystanie darów natury, jakim jest woda deszczowa.

Pliki do pobrania

Opinie O PRODUKCIE