Separator tłuszczów i skrobi


Kod: SGP1

SEPARATOR TŁUSZCZU GP 1 l/s Z OSADNIKIEM

Separator tłuszczu GP 1 l/s z osadnikiem przeznaczony do oddzielania tłuszczów roślinnych i zwierzęcych ze ścieków technologicznych. Stosowany w gastronomii i przemyśle spożywczym, poprawia pracę kanalizacji i systemów oczyszczania ścieków.

1 869,00 zł 1519.51zł netto
1519.51zł netto

Zapytaj o produkt

Akceptuję polityka prywatności.

zadzwoń i zamów
  • WYSOKA DOSTĘPNOŚĆ WYSOKA DOSTĘPNOŚĆ
  • SZYBKA DOSTAWA SZYBKA DOSTAWA
SEPARATOR TŁUSZCZU GP 1 l/s Z OSADNIKIEM
1 869,00 zł 1519.51zł netto
1519.51zł netto

SEPARATOR TŁUSZCZU GP 1 l/s Z OSADNIKIEM

Separator tłuszczu GP 1 l/s z osadnikiem przeznaczony do oddzielania tłuszczów roślinnych i zwierzęcych ze ścieków technologicznych. Stosowany w gastronomii i przemyśle spożywczym, poprawia pracę kanalizacji i systemów oczyszczania ścieków.

Wysokość
1,05 m
Szerokość
1,23 m
Długość
1,3 m
Ilość10

Separator tłuszczu GP 1 l/s z osadnikiem 

System oczyszczania ścieków z substancji tłuszczowych

Separatory tłuszczu montuje się na odpływach ścieków technologicznych. W wyniku działania grawitacji oraz dzięki zasyfonowanemu wlotowi i wylotowi ze zbiornika wydostaje się jedynie cięższa od zanieczyszczeń woda. Części stałe i wytrącone zawiesiny są gromadzone w zbiorniku, który pełni tym samym rolę osadnika.

To dzięki nim w przewodach kanalizacyjnych nie osadzają się tłuszcze i oleje roślinne czy zwierzęce, które mógłby je z czasem przytkać. Bez odpowiednio dobranych separatorów tłuszczu, w miejscach, w których funkcjonują firmy przemysłu spożywczego i szeroko rozumianej gastronomii, byłaby to więc ze względu na ich specyfikę sytuacja nie do uniknięcia.

Osadzanie się tego rodzaju zanieczyszczeń powoduje ponadto emisję gazów gnilnych oraz wzrost zużycia tlenu w przypadku stosowania biologicznych oczyszczalni ścieków.

ZASTOSOWANIE

Separatory tłuszczu stosuje się w miejscach, w których do ścieków trafia znacznie więcej tłuszczów niż np. w przeciętnym gospodarstwie domowym.

Obowiązuje następujący podział tłuszczów:


  • Tłuszcze o pochodzeniu zwierzęcym (olej z kości, masło, smalec itp.);
  • Tłuszcze o pochodzeniu roślinnym (olej rzepakowy, oliwa z oliwek, margaryna itp.);


Separatory tłuszczu zwykle stosowane są w kuchniach przy stołówkach, barach, hotelach, jak również w takich miejscach jak rzeźnie, masarnie i tym podobne.

DOBÓR URZĄDZEŃ


Separatory tłuszczu powinny być dobierane przez osobę będącą projektantem, bądź dostawcą urządzenia. Pozwala to na optymalne dopasowanie modelu i typu separatora do ilości oraz rodzaju tłuszczu zawartego w ściekach. Ilość ścieków jest obliczana na podstawie zużycia wody w zgodzie z prawem zawartym w Rozporządzeniu Rady Ministrów nr 716 z dnia 18 grudnia 1996r; Dz.U.Nr151 z 1996r.

Normy i certyfikaty

Spełnia wymagania norm unijnych i polskich PN-EN 1825.

Separatory mogą współpracować z innymi urządzeniami tworzącymi ciąg technologiczny oczyszczalni ścieków lub z urządzeniami asenizacji indywidualnej bądź zbiorczej.

W cenie standardowa nadbudowa wysokości 30 cm z pokrywą polietylenową.


Opinie O PRODUKCIE

Powiązane artykuły na blogu

SEPARATOR TŁUSZCZU GP 1 l/s Z OSADNIKIEM
1 869,00 zł 1519.51zł netto
1519.51zł netto