Warka. Z ekologią za pan brat – zbiorniki na deszczówkę, oczyszczalnie, etc. dla domów i firm

Kupowanie towarów wielokrotnego użytku i segregacja śmieci to niejedyne sposoby, dzięki którym możesz zminimalizować niekorzystne oddziaływanie na środowisko naturalne. W Tolen oferujemy szereg ekologicznych rozwiązań, takich jak zbiorniki na deszczówkę czy też oczyszczalnie ścieków, których użytkowanie pozwala zadbać o przyrodę. Jakie produkty są polecane dla domów jednorodzinnych, a jakie dla firm?

Naziemne i podziemne zbiorniki na deszczówkę Warka

Zbieranie i wykorzystywanie deszczówki, np. do podlewania kwiatów, prania lub czyszczenia urządzeń sanitarnych, jest nie tylko wyrazem dbałości o środowisko, ale również źródłem korzyści ekonomicznych. Pozwala bowiem ograniczyć zużycie wody i związane z tym koszty. Dlatego zbiorniki na deszczówkę w Warce cieszą się coraz większym uznaniem, zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych, jak i ogródków działkowych czy też przedsiębiorców w miejscowości Warka.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na naziemny lub podziemny zbiornik na deszczówkę. Ten pierwszy montuje się zazwyczaj tuż pod rurą spustową rynny dachowej. Jest to praktyczne i stosunkowo tanie rozwiązanie. Podziemne zbiorniki na deszczówkę instaluje się natomiast pod gruntem. To opcja polecana osobom, dla których liczy się estetyka posesji. Jeśli względy estetyczne są dla Ciebie szczególnie istotne, możesz wybrać zbiornik dekoracyjny.

To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb, a także możliwości finansowych. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na inwestycję w ramach programu „Moja Woda”. Warka to niejedyne miasto, w którym można starać się o dotację. Jest to bowiem program ogólnokrajowy, który będzie realizowany do 2024 roku. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 5000 zł na jedno przedsięwzięcie.

Oczyszczalnie ekologiczne i biologiczne Warka – dla klientów indywidualnych i firm

Kolejną inwestycją, która sprzyja ekologii, jest oczyszczalnia przydomowa w Warce. Z powodzeniem może ona zastąpić klasyczną instalację szamba, tym bardziej że jest wygodniejsza w eksploatacji i bardziej ekologiczna. To, na jaki konkretnie model się zdecydujesz, zależy nie tylko od Twoich potrzeb, ale i warunków zabudowy działki.

W Tolen oferujemy wysokiej jakości rozwiązania na każdą kieszeń. Oto najchętniej wybierane rodzaje przydomowych oczyszczalni:

  • oczyszczalnia ekologiczna – do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędne są dwa elementy: osadnik gnilny, gdzie oczyszczonych zostaje ok. 70 proc. nieczystości, oraz drenaż rozsączający, w którym usuwana jest reszta zabrudzeń. Dzięki temu do wód gruntowych przedostaje się woda pozbawiona szkodliwych substancji. Oczyszczalnia ekologiczna cechuje się niskimi kosztami eksploatacji, prostą obsługą i łatwym montażem. Nic więc dziwnego właścicieli domów jednorodzinnych,
  • oczyszczalnia biologiczna – do oczyszczania wykorzystuje aktywne złoża biologiczne. Dla powstałych mikroorganizmów, które rozkładają nieczystości, nie jest groźny nawet duży zrzut ścieków. Oczyszczalnia biologiczna charakteryzuje się wysoką efektywnością. Uzyskaną wodą można nawet podlewać trawniki. System jest również prosty w montażu.

W naszej ofercie mamy również ekologiczne i biologiczne oczyszczalnie dla firmhoteli i restauracji w Warce. To wysokiej klasy instalacje, które są tanie i łatwe w użytkowaniu. Ich budowa szybko się zwraca. Jest również korzystna pod względem wizerunkowym. Oczyszczalnia przemysłowa Warka jest najczęściej większa niż przydomowa. Dzięki temu jest w stanie przyjąć nawet duże zrzuty nieczystości.

Centrala deszczowa

Deszczówka może z powodzeniem służyć także do prania, mycia, sprzątania, a nawet spłukiwania toalet. Musi jednak mieć odpowiednią jakość. Można ją uzyskać dzięki centrali deszczowej. Co to takiego? To automatyczny system, który oczyszcza wodę, dzięki czemu staje się ona zdatna do mycia, prania, spłukiwania toalet itd.

Na dodatek centrala deszczowa jest podłączona do sieci wodociągowej. Gdy w zbiorniku zabraknie deszczówki, jest on napełniany wodą z wodociągów, co zapewnia ciągłość działania podłączonych systemów i urządzeń. To wygodne i ekologiczne rozwiązanie.

Wysokiej jakości zbiorniki na paliwo

Magazynowanie paliw bywa wyzwaniem. Ewentualny wyciek może nie tylko spowodować straty dla przedsiębiorcy, ale również być niebezpieczny dla środowiska naturalnego. Dlatego w Tolen oferujemy wysokiej klasy zbiorniki na paliwo. To wytrzymałe i odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych produkty. Każdy oferowany zbiornik na paliwo został wykonany z trwałych materiałów, co przekłada się na jego długą żywotność.

Tolen oferujemy wysokie jakości zbiorniki na deszczówkęcentrale deszczoweoczyszczalnie ścieków i zbiorniki na paliwo. To produkty, które sprawdzają się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i firm, hoteli oraz restauracji. Działamy nie tylko w miastach takich jak WarkaZwoleń czy też Starachowice, ale na terenie całego kraju.