FILTRY DO CZYSZCZENIA WODY

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 199,00 zł

Dostępność

Dostępność

Magazynowanie wody deszczowej jest bardzo przydatne. Tak pozyskaną wodą można podlewać ogród, spłukiwać toaletę lub umyć samochód. W celu ułatwienia korzystania z wody opadowej i jej gromadzenia stosuje się specjalne zbiorniki i systemy do jej zagospodarowania. System do zbierania wody deszczowej może być wyposażony w różne akcesoria. Wśród nich są filtry do oczyszczania wody. Sprawdź, jak działają i dlaczego ważne jest ich stosowanie.

Aktywne filtry

Filtry do oczyszczania wody – do czego służy?

Nieczystości w postaci piasku lub liści mogą gromadzić się na przykład w rynnach budynku i spływać do zbiornika wraz z wodą deszczową. Mogą być one niebezpieczne dla znajdującej się w zbiorniku pompy. Dlatego stosuje się filtry do czyszczenia wody, które nie tylko chronią wodę przed zabrudzeniem, ale również zabezpieczają pompę przed zatarciem. Oczyszczacz do wody wpływa na poprawę jakości wody deszczowej, aby można było ją użyć do celów gospodarczych. Gromadzenie wody deszczowej jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem, ale warto pamiętać o stosowaniu filtrów oczyszczających, aby cieszyć się bezawaryjnym systemem przez wiele lat.

Filtry do oczyszczania wody – dostępne warianty

Dostępne w ofercie oczyszczacze są wykonane z polietylenu i można je zainstalować bezpośrednio przy spuście rynnowym. Filtry są wyposażone w przykręcaną pokrywę. Oczyszczacz do wody ma przelew burzowy, który pozwala na awaryjne odprowadzenie wody z filtra, jeśli zatkany zostanie koszyczek filtrujący. Dostępne są również koszyczki filtrujące o różnych średnicach montowane bezpośrednio w zbiorniku przy rurze doprowadzającej wodę opadową. Oprócz filtrów do wyboru są studzienki podrynnowe w dwóch wariantach: pionowym i kątowym, które służą do odprowadzania wody deszczowej rurami spustowymi z dachu do zbiorników. Mają koszyczek zapobiegający przedostawaniu się zanieczyszczeń. Studzienki są używane do rewizji i do łączenia rur spustowych z rurami kanalizacji deszczowej.