OCZYSZCZALNIE BIOLOGICZNE PRZEPŁYWOWE


Kod: BT8S

Trzykomorowa Oczyszczalnia Biologiczna Biotech 8os. STUDNIA CHŁONNA

Trzykomorowa Oczyszczalnia Biologiczna Biotech dla 8 osób ze studnią chłonną.

10 599,00 zł 8617.07zł netto
8617.07zł netto
zadzwoń i zamów
4.9 262 opinii
Łukasz B.
2 miesiące temu
Z pełną odpowiedzialnością polecam firmę Tolen. Firma solidna i profesjonalna. Na każdym poziomie od szefa, handlowca czy serwisanta czy montażystę można liczyć na rzetelna informacje czy podpowiedź. Teren montażu był ciezki i z małą ilością miejsca ale montaż udał się na 6+ nawet Panowie uważali na drzewka. Firmę wybrałem z polecenia i polecam wszystkim 👍
Maciej Bańka
3 miesiące temu
Cieszę się że wybrałem firmę Tolen. Kupiłem oczyszczalnie wraz z montażem. Sprzedawca nie wciska najdroższego produktu, chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i proponują produkt który jest odpowiedni dla danego terenu i pełnionej funkcji. Widać że Państwo pracowali na wielu markach i polecają sprzęt, który nie sprawia problemów z późniejszym użytkowaniem. Panowie montażyści również bardzo mili, chętnie służą radą a oglądanie ich pracy to czysta przyjemność, każdy wie co ma robić, dzięki czemu praca idzie szybko i profesjonalnie. Polecam :)
Rafał S
5 miesięcy temu
Firm wykonujących instalacje wodno-kanalizacyjne na rynku jest dużo. Mało jest takich jak ta z Radomia. Jako laik temat szamb, oczyszczalni jest mi obcy. Niemniej taki zakup i wykonanie robi się najczęściej raz w życiu, dlatego sumienny wykonawca jest bardzo ważny. Tutaj nie tylko szef fachowo doradzi ale i pracownicy. Co ciekawe można kompetentne informacje o rządowych programach finasowania inwestycji się dowiedzieć od nich, może nawet więcej niż w urzędach. Zaletą na pewno jest też fakt że oprócz usługi można w Tolenie kupić całe wyposażenie. Łącznie zawsze wyjdzie taniej niż kupować u jednego a drugi będzie montował. Pomijając powyższe to z życia nauczyłem się że porządną firmę poznaje się nie po tym że sprzeda coś taniej ale po tym że jak się coś wykrzaczy to weźmie odpowiedzialność na siebie i to poprawi. Bez zbędnego gadania i zbywania klienta. Tutaj jest żywy przykład tego. Nie wiem czy można to określić jako minus ale na termin wykonania robót trzeba w sezonie troszkę zaczekać. Z drugiej jednak strony jak ma być porządnie to warto. Śmiało mogę polecić.
Ewelina Sowińska
4 dni temu
Polecam bardzo! Bardzo dobry kontakt z przedstawicielami firmy. Podczas montażu panowie napotkali kilka komplikacji związanych z trudnym terenem, ale poradzili sobie świetnie. Zdecydowanie pro-klienckie podejście na każdym etapie współpracy. Usługa wykonana sprawnie, teren posprzątany po pracy.
Justyna Drabik
3 miesiące temu
Super Szef i pracownicy doskonali. Praca ciężka.Panowie punktualni i rzetelni. Dzięki firmie Tolen zamontowana została przydomowa oczyszczalnia. Dziekuję za współpracę .
Maciej Wozniak
4 tygodnie temu
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, dostałem duża pomoc w ogarnięciu całej papierologii i procedury w związku ze swoją inwestycja. Jestem bardzo zadowolny z obsługi w biurze firmy Tolen jak i pracowników którzy montowali na działce
Roman Pianowski
2 dni temu
Bardzo polecam Firmę Tolen. Jest godna polecenia... Dokonałem zakupu zbiornika na deszczówkę 3000L. Jestem bardzo zadowolony z fachowej obsługi i szybkiej realizacji zamówienia z dostawą.. Bardzo polecam..
Agnieszka Kwasniewska
6 miesięcy temu
Serdecznie dziękuję firmie Tolen a w szczególności pracownikom za trud i ciężką pracę przy podłączeniu przydomowej oczyszczalni ścieków. Praca przebiegła szybko i sprawnie mimo ciężkich warunków pracy na tak małym podwórku i braku dojazdu. Jestem zadowolona w 100%i na pewno będę polecać wasza firmę. Pozdrawiam Kwaśniewska Agnieszka
10 599,00 zł 8617.07zł netto
8617.07zł netto

Wydajność:

do 6 osób / 1,2 m3/d

Wymiary:

Wysokość: 1865mm

|

Szerokość: 1000mm

|

Długość: 3027mm

Pojemność :

3300L

                                                                             

Biotech to oczyszczalnia biologiczna dostosowana do gospodarstw domowych, które zamieszkuje od 2 do 8 stałych mieszkańców. Średni dobowy przepływ ścieków wynosi Qdśr=1,20 m³/d. Zbiorniki wykonane są z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu oczyszczalnia cechuje się wysoką odpornością mechaniczną. Ponadto, dzięki zastosowanej technologii nie występuje konieczność stosowania dodatkowych preparatów usprawniających pracę oczyszczalni. Wywóz osadów z oczyszczalni przez wóz asenizacyjny powinien się odbyć nie częściej niż raz w roku. Trzykomorowa konstrukcja oczyszczalni powoduje, że odporna jest na nierównomierny dopływ ścieków surowych. Dodatkowo, oczyszczalnia charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Ożebrowanie zbiornika gwarantuje dobrą stabilizację w gruncie.

Zbiorniki są wyposażone w nadbudowy o wysokości 650mm. W zależności od głębokości posadowienia oczyszczalni, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych nadbudów, dostępnych w wysokościach 20cm i 30cm. Zbiornik można maksymalnie zakopać 1,6m warstwą ziemi licząc od rury wlotowej.

✔️ Niezwykle mocna konstrukcja pozwala na zasypanie zbiornika na głębokość do 1,6 metra bez obsypki cementowej

Oczyszczalnia Biotech 8 składa się z trzech komór o pojemności 1,1m³. Pierwsza komora to osadnik wstępny, do którego dopływają ścieki surowe. Druga komora służy napowietrzania, gdzie zachodzi biologiczne oczyszczanie ścieków przy udziale mikroorganizmów tlenowych, natomiast trzecia to komora klarowania, wyposażona w lej Imhoffa. Dodatkowo, oczyszczalnia posiada listwę regulacyjną, za pomocą której możliwa jest regulacja pracy dyfuzora oraz pompy mamutowej. Zasada działania oczyszczalni przebiega w technologii mechaniczno-biologicznej, w której główną rolę odgrywa osad czynny. Dopływające do oczyszczalni ścieki po wstępnym oczyszczeniu w osadniku wstępnym – pierwszym zbiorniku, przepływają grawitacyjnie do komory napowietrzania – drugi zbiornik. W komorze tej, dzięki intensywnemu procesowi natleniania, zachodzi proces biologicznego oczyszczania ścieków. Mikroorganizmy zawarte w ściekach, pod wpływem tlenu, pobierają zawarte w ściekach związki organiczne, których potrzebują do prawidłowego funkcjonowania

Zalety BioTech:

najwyższa skuteczność oczyszczalnia potwierdzona certyfikatem CE

bardzo wytrzymała konstrukcja ( naziom 1,5m )

najniższa energochłonność oczyszczalni

energooszczędna i niezawodna dmuchawa

✅ wywóz osadów nie częściej niż raz w roku

bez konieczności stosowania biopreparatów

możliwość montażu i serwisowania w własnym zakresie

⚙️ Dane techniczne:

Wysokość całkowita : 1865 mm

Wysokość wlotu : 1000 mm

Wysokość wylotu : 992 mm

Długość : 3027 mm

Szerokość : 1000 mm

Wysokość nadstawki : 450 mm

Średnica włazu : 615 mm ( 3 sztuki )

Pojemność : 3300 L ( 3 x 1100L )

⚙️ Parametry techniczne Biotech 8:

Liczba użytkowników : 4-8 RLM

Nominalny przepływ dobowy : 1,2 [m3/doba]

Energochłonność : 0,30 -[ kWh/doba]

Efektywność oczyszczania: 98,4% (BZT5)

CHZTcr : 97,7%

Fosfor ogólny P0g : 98,3%

Zawiesina ogólna : 98,5%

✔️ Zastosowanie wysokiej klasy dmuchawy SECOH JDK-50 gwarantuje wieloletnią i bezawaryjną pracę

⚙️ Dane techniczne dmuchawy SECOH JDK-50:

Wydajność przy 150 mbar nadciśnienia - 50 l/min (3,0 m3/h)

Napięcie zasilania - 230 V (50 Hz)

Pobór mocy - 50-55W

Poziom hałasu - 36 dB

Długość - 221 mm

Szerokość - 177 mm

Wysokość - 200 mm

Waga - 4,5 kg

Przyłącze 19 mm (wymiar zewnętrzny)

Skład zestawu:

 

  1. Oczyszczalnia Biologiczna Biotech 8
  2. Dmuchawa napowietrzająca 
  3. Skrzynka z postuementem do gruntu do zabudowy kompresora
  4. Książka montażu i eksploatacji
  5. Deklaracja zgodności

Opinie O PRODUKCIE