FILTRY

Filtruj według

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 549,00 zł

Dostępność

Dostępność

Kupowane paliwo do układów dystrybucyjnych nie zawsze jest dobrej jakości. Dodatkowo różne zanieczyszczenia mogą pojawiać się w zgromadzonym już w zbiorniku paliwie. Aby upewnić się, że olej napędowy lub benzyna będą czyste, warto zastosować filtry wstępnego oczyszczania. Filtry paliwa pozwalają zabezpieczyć silnik tankowanego pojazdu przed uszkodzeniem, które mogą spowodować zanieczyszczenia stałe znajdujące się w paliwie. Filtry mogą być używane w dystrybutorach lub zbiornikach do magazynowania paliwa. Sprawdź, jakie rodzaje filtrów oferujemy.

Aktywne filtry

Filtry paliwa – do czego służą?

Filtry paliwa są stosowane, aby zatrzymać zanieczyszczenia takie jak kurz, opiłki metalu lub rdza, które mogą znajdować się w paliwie. Filtr paliwowy jest ważną częścią systemu zabezpieczeń dystrybutorów oleju napędowego i benzyny. Dzięki niemu można uniknąć dostarczania zanieczyszczonego paliwa do silnika pojazdu. W jaki sposób zanieczyszczenia mogą dostać się do zbiornika? Podczas dostawy paliwa do zbiornika może dostać się kurz, ale również wilgotne powietrze, które skropli się, osiadając na dnie zbiornika. Filtry umieszczane są wewnątrz dystrybutorów paliw, między zbiornikiem a wężem, aby upewnić się, że pompowane paliwo będzie czyste i bezpieczne w użytkowaniu. Brak filtracji może wpłynąć negatywnie na wydajność silnika i doprowadzić do uszkodzenia elementów układu silnikowego.

Rodzaje filtrów paliwa

Filtry mogą różnić się budową i materiałem, z którego są wykonane, ale mają takie samo zadanie – wyłapać zanieczyszczenia z tankowanego paliwa.

  • Filtry puszkowe – mają metalową obudowę, wewnątrz której znajduje się wkład filtrujący. Filtry oddzielają zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w paliwie. Dzięki mocowaniu na gwint można je łatwo zdemontować i wymienić.
  • Filtry szklane – mają przezroczystą obudowę, co daje możliwość sprawdzenia jakości tankowanego paliwa, a także pozwala ocenić, czy wkład filtra należy już wymienić. Filtr jest wyposażony w zawór spustowy, który umożliwia szybkie usunięcie odfiltrowanych zabrudzeń.
  • Wkłady filtrów paliwa – są to papierowe, wymienne wkłady, które wchodzą w skład filtrów puszkowych i szklanych.

W ofercie znajdują się również filtry do separatora wody, które mogą być szklane lub puszkowe. Filtr paliwowy usuwa wodę z paliwa, która mogłaby doprowadzić do uszkodzenia silnika pojazdu i obniżenia jego wydajności. Oprócz odseparowania wody od oleju napędowego lub benzyny separator oczyszcza również paliwo z cząsteczek stałych. Dostępne są także wkłady wymienne do filtrów separatora wody.

Filtry paliwa – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając filtr paliwa, należy zwrócić uwagę na wydajność pompy w układzie dystrybucyjnym. Mocniejsza pompa będzie potrzebowała filtra o większym przepływie paliwa. Parametr dotyczący przepływu pozwala ocenić, jaka ilość paliwa jest w stanie przepłynąć w określonej jednostce czasu. Filtry cechują się wysoką zdolnością filtracji małych cząstek stałych. W ofercie firmy Tolen znajdują się filtry puszkowe, szklane, wymienne wkłady do filtrów, a także filtry separatorów wody. W naszym sklepie internetowym możesz szybko i bezpiecznie zamówić wybrany produkt.

Kiedy wymieniać filtr paliwa?

Montaż filtrów paliwa przy dystrybutorach nie jest obowiązkowy, ale jest zalecany. Zanieczyszczone paliwo może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, a koszty naprawy mogą być bardzo wysokie. Filtry paliwa i filtr separatora wody są więc ważnymi elementami układu dystrybucji paliwa. Powinny być wymieniane co najmniej raz w roku lub jeżeli widoczny jest zmniejszony przepływ paliwa przez układ dystrybucyjny. Należy sprawdzać stan filtrów paliwa, aby nie doprowadzić do zaniedbań. Regularna wymiana filtrów pozwala uzyskać czyste, wysokiej jakości paliwo, bezpieczne dla tankowanego pojazdu.